како да се слики на дијамант казино Heist

Ураганот Нејт направени стигна блиску до устата на Мисисипи, во саботата вечер, како Категорија 1 бура, тепање на трошоците на Луизијана, Мисисипи и Алабама со 85 MPH правец, и предизвикува речиси 20-часовен прекин на Мисисипи е 12 Голд Коуст казина.На Мисисипи Игри Комисија даде наредба да се shutter казина за бизнис од 5 попладне во сабота навечер, иако гостите и персоналот може да остане внатре.Комисијата даде на OK за да се отвори 11.30 сум на неделата.Скот Кинг, ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на маркетинг во Златна Грутка во Biloxi, изјави Biloxi Сонцето Хералд имаше 300 гости во хотелот, кога Ураганот Нејт погоди, многу од нив никогаш не доживеале ураганот пред тоа. "Тие се врзани", рече тој.Последен пат на Брегот казина се затворени поради ураганот беше Ураганот Исак во август 2012 година, бура на слична сила да Нејт, и пред тоа, Ураганот Густав, во 2008 година како да се слики на дијамант казино heist.
За секоја прилика, казина се затворени за три дена.Нема смртни случаи или повреди биле пријавени на НАС копното и структурни оштетувања е минимална, како бура е намалена сила на тропско депресија, како што се пресели во северна Алабама и кон Грузија.Над 100.000 луѓе во Мисисипи и Алабама биле без моќ на неделата наутро и за 6,800 во Флорида, иако на електрична енергија почнала да се врати во текот на денот.На сите казина, можеби Златна Грутка доби најлошите тоа.Водата се мијат во Златна Грутка е лифт лоби и преплавија базен област, но не се постигне игри на подот, кој се наоѓа на 27 нозе.На поплави предизвика мала штета, сепак како да добиете домашно милениче слотови wow. "Само она што се очекува.Кал на базен палуба," рече Chett Harrison, генерален директор на Златна Грутка Казино Biloxi како да се pda2 слот токен. "Само лево калливата хаос." Среброто Пантофли Казино во Заливот Сент Луис во голема мера беше unscathed, и покрај тоа што правото на вода најдобар нов клиент казино нуди.
"Ние никогаш не го изгубил моќта и вода никогаш не влегов во близина на зградата", рече Генералниот Менаџер на Џон Ferrucci.Исто така, на Скарлет Бисер Casino Resort во D'Iberville најдобар нов казино сајтови на велика британија. "За среќа сите се безбедни, и нашиот лидерски тим е неверојатно благодарни на оние кои останале и помогна да се затвори брзо и потоа повторно да се отвори казино подот и сите други места", рече извршниот ДИРЕКТОР на LuAnn Pappas најдобар нов csgo коцкање сајтови. "Ние сме благодарни, бидејќи тоа изгледаше како тоа требаше да биде товарен воз barreling низ градот," Винсент Creel, портпарол на град Biloxi реков на Асошиетед Прес.Тоа е толку лошо да ги видите сите урагани при што загинаа сите тоа е тажно macchina caffe faber slot plast.