робинсон Rancheria Resort & Casino

SBTech кои се одговорни за градење и развивање на спортски обложувања платформи за iGaming оператори имаат попладнево најави се справи со шведската државна сопственост на операторот, Svenska Spel, да им се обезбеди со сосема нов sportsbook платформа робинсон rancheria resort & casino. Svenska Spel кои беа првите такви iGaming оператор, да биде регулирано и лиценцирано од Spelinspektionen, се очекува да одат во живо со нови sportsbook производ доставени од страна на SBTech, до средината на 2020 година робинсон rancheria казино телефонски број. SBTech кои обезбедуваат спортски обложувања софтвер за над 50 iGaming оператори се наградуван облека и се сегашните EGR Обложување Спортски Услуги на годината држачот за 2019 робинсон rancheria казино во убаво калифорнија. Зборувајќи за договор со кој ќе се види неговата компанија се обезбеди Svenska Spel со all inclusive спортски обложувања решение, Андреј Cochrane, Шефот за Развој Директор на SBTech рече: "Ние сме многу горди и возбудени што биле доделени ова партнерство со Svenska Spel Спорт и Казино AB по исклучително ригорозни процес на селекција." "Ние треба да го очекуваме завршувањето на интеграција на нашата sportsbook решение низ Svenska Spel е мало, мобилни и интернет канали и помагање на Шведска е водечки игри компанијата ја испорача основно спортски обложувања искуство на пазарот." Со канцеларии во 10 локации и вработување на над 1,200 луѓе, SBTech кои беа формирани во 2007 година се со право се смета како еден од премиер спортски обложувања провајдерите на софтвер во iGaming индустрија. dagboek voor volwassenen се сретна слот.