Dagboek се сретна слот Zelf Maken

Богородица Игри, Торонто-врз основа на поделба на Господинот Richard Branson е Богородица бренд, го погоди договор со видео игра програмери Electronic Arts (ЕА) за да се овозможи PS3 и Xbox играчи да облог на исходот на онлајн натпревари.Богородица Игри тврди дека веќе се регистрираа 170k корисници во повеќе од 30 земји, но да стане официјален светски провајдер на интернет за турнири ЕА го прави ова", најголемата справи дека сме имале" според Богородица Игри претседателот Вилијам Леви.Богородица Игри членови моментално го користат Paypal или кредитни картички да плаќаат влегувањето надоместоците кои се движат од $10 до $1,000 да учествуваат во онлајн мулти-плеер видео игра турнири организирани од страна на друштвото (и, повремено, спонзорирана од страна на надворешни фирми, во кој случај, котизација е поништен).Победниците на овие турнири се соберат джакпот дека може да се кандидира во десетици илјади долари.Но Богородица, исто така, им овозможува на гејмерите да го организира нивниот сопствен турнири, како и директно предизвик други корисници, да главите-up игра.Тоа е последниот елемент, кој има вообичаените анти-коцкање осомничени обвинувајќи Богородица на "премостување на јазот помеѓу онлајн игри и онлајн коцкање." Во својата одбрана, Богородица тврди дека блок малолетнички играчи и го става на $500 неделен лимит на играчи за финансирање на нивните сметки.Ако играчите сакаат да се надмине оваа бројка, тие треба лично да разговараат со услуги на клиентите претставник dagboek се сретна слот zelf maken. (За евиденција, на Британска Колумбија Лотарија Корпорација онлајн игри на сајт PlayNow.com има неделен лимит на $9,999 – 20x дека на Богородица е, и $1 под прагот за известување за такви трансакции на федералната влада, одговорност BCLC чини curiously заинтересирани за избегнување.) Па, како ќе НИ властите реагираат на она што е аналогно на онлајн покер – некој може да се верификуваат игра на вештина се wagered за вистински пари?Тоа, исто така, ќе биде интересно да се напомене Националната Фудбалска Лига реакција да се види своите свети производ (дури и дигитализирано верзија) поврзани со wagering надвор Невада.Ќе Сер Ричард биде следниот англиски бизнисмен извлечен надвор авион (веројатно, Девица Атлантскиот еден) кога тоа се осмелува допир надолу на Американска почва?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre гранд казино mille lacs 777 гранд авенија onamia mn 56359.