е коцкање доаѓање во грузија

Дали сте еден од оние bettors кој губи пари во долг рок?Ако се прашувате дали тоа е можно да се направи стабилна профит во спортските обложувања, одговорот е да!Може да има неколку причини зошто вие не направи доволно профит во обложување.Една таква причина е дека bookmakers користи разни техники за да се осигура дека тие се секогаш профитабилни.На букмејкер е организација или лице кое ги прифаќа и се плаќа исклучување облози.Исто така, поставува шансите на спортски и други настани.Откако ќе се разбере како bookies заработат пари, можете да ја користите таа да стане повеќе успешни и профитабилни bettor.Па, ајде да започнете со нашата дискусија за методите bookies употреба да се направи пари.Примарниот начин со кој bookmakers стави шансите во нивна полза е со полнењето на vigorish е коцкање доаѓање во грузија. Vigorish е исто така познат како vig, маргина, сок, или overround.Тоа е комисијата или надоместокот што bookies задолжен за поставување облози е коцкање помеѓу пријатели нелегално.

Bookies прифати влогови на пазарот и нудат малку пониска шансите отколку на вистински веројатност.Ова подразбира веројатноста резултати во overround или профитна маргина, давање на bookies предност во однос на bettors.Ајде да ги погледнеме на пример на фрлање на паричка за да се разбере vig подобро.Таму е 50-50 правец на слетување на главата или опашката во фрли на паричка.Да речеме, букмејкер нуди вистински шанси на 2.0/2.0 на двете страни.Потоа, $100 залог ќе се извлече победа на $200, вклучувајќи профит.Но, букмејкерот не направи никакви пари во ова сценарио.Оттука, тие нудат шансите под 2.0, да речеме, 1.9091 silvester im казино ул. gallen. Па сега, успешен $100 обложи дека ќе се врати $190.91 silvester гала вечера казино баден. Оваа изградена-во профитот од 4.5% е vig дека bookie добива со секој фрли.На "книга" е снимање на облози дека bookie лежи.Секој можен исход на каков било настан е поставен така што bookie прави профит, без разлика на резултатот.На bookies се обезбеди тоа со поставување на соодветни коефициенти за секој можен исход.Врз основа на пазарната специфичниот, на bookies се прилагодат нивните коефициенти на начин на кој не се разликува многу од другите оператори.На овој начин, bookies рамнотежа едни со други надвор, обезбедувајќи дека тие секогаш имаат математички работ против punters. Bookmakers исто така мора да одлучи колку тие може да си дозволи да губи на пазарот.На тој начин, бројот на punters обложување на пазарот влијанија на bookies' шансите и книга рамнотежа.Во денешно време, bookmakers имаат напредна технологија за да дознаам математика.Но основниот принцип останува иста – да се обезбеди избалансиран книга и правење пари без оглед на исходот.Суштината на обложување врие надолу за да ги предвидуваат резултатите на спортски настани.Па, дозволете ни да ве запознаам со шансите компилации.Овие се луѓето одговорни за поставување шансите за bookmakers.Шансите се поставени од страна на компајлери, за на крајот да диктира колку пари букмејкерот е веројатно да се направи.Овој процес на шансите компилација е познат како цена на пазарот.Компилации се разгледа неколку фактори, додека цените до пазари за разни спортски манифестации.Главната цел е да се постави шансите дека прецизно означување на веројатноста за појава на одреден исход.Во исто време, треба да се гарантира вграден во маргина на профит.Утврдување на веројатноста на исходот е претежно врз основа на статистичките податоци и звук познавање на спортот, како и.Компајлери, обично имаат целна маргина, и намали шансите за секој играч, соодветно.Значи, кога сте обложување, вие сте, всушност, до против компилации и се обидува да излезе-предвидување.Дали некогаш сте се запрашале зошто акумулаторот облози се привлечат најмногу букмејкер промоции?Секогаш кога ќе се одржи на акумулаторот, залог, ќе соединение на bookie е маргина.Акумулатори се супер забавно кога ќе се освои, но тие не се во голема вредност облози.Повеќе селекции ќе ги додадете во вашиот акумулатор, повеќе маргина ќе му го дадете на bookie.Како резултат на тоа, коефициентите на вашиот облог слетување станува подолго, а букмејкерот маргина на профит оди повисоко и повисоко.Така, сега знаете зошто bookies може да си дозволи да им даде слободен облози, акумулаторот осигурување, или акумулаторот бонуси.Дискутиравме концептите на над круг, подразбира веројатноста, книга балансирање, шансите компилација, и повеќе облози.Овие методи се bookies' основните инструменти за да се обезбеди сигурна добивка.Сепак, тие не секогаш се заработат пари на секој пазар тие цена нагоре.Но тактики да ги направи профитабилен и на долг рок.Но, и покрај математички предност, bookmakers' успех исто така врие надолу за да се недостатокот од познавање на bettors.Клучните да се во согласност профит е подигање на добро bookmakers и следниве паметни обложување практики silvester im гранд казино баден. JeetWin е #1 онлајн игри оператор во Индија, нуди широк спектар на висок квалитет на игри.Без разлика дали сте играње на спорт или казино игри, ние нудиме исклучително забавна и прекрасни игри искуство..