мени Reveillon казино Montrond Les Bains

acau местото на Големиот Lisboa Хотел, се кандидира од страна на локалните казино оператор SJM Holdings Ltd, беше насловен спонзор за започне во петок на три-дневна меѓународна e-Спортски настан во Макао.соопштение од казино фирма го опиша како "првата меѓународна e-Спортски натпревар кој се одржува во Макао," со девет тимови на кандидатите.mbrose Така Шу Фаи, главен извршен директор на SJM Стопанства, се вели во соопштението подготвена во казино на операторот на соопштение: "E-Спортски е нова индустрија со огромен потенцијал за развој и глобалната viewership.Макао е ставен во центарот на вниманието со оваа голема e-Спортски турнир, која веруваме дека понатаму ќе биде од корист и за развој на градскиот туризам и рекреација бизнис." ccording на SJM Стопанства соопштение, U мени reveillon казино montrond les bains. Националната Кошаркарска Асоцијација играч Џереми Lin беше присуствуваа на Макао настан.ast недела Дејвис Fong Ка Chio, директорот на Институтот за Проучување на Комерцијални Игри на Универзитетот на Макао, кој е, исто така, е советник на Макао владата и назначен законодавецот, рече дека конкурентни видео игри, исто така познат како e-Спорт, може да биде корисен прилог на не-игри нудат на Макао е казино одморалишта, и да ви помогне да ги привлече помладите корисници да казина.acau-врз основа казино оператор Галакси Entertainment Group Ltd беше насловен спонзор на e-Спортски настан се одржа од август 25 до 27 во својата Cotai сопственост Бродвеј Макао.Друга e-Спортски настан, "GIRLGAMER2017 Esports Фестивал", кој се одржа од крајот на август до почетокот на септември во Студио Град во Cotai, сопственост промовирани од страна на Melco Летувалишта и Забава Ltd. мени ресторан du казино де монтреал.