Silvertowne 5 мл покер чип

Phil ужива користење на апликација за споделување на експлоатира од неговата $25/$50 соседство игра, како и од турнири тој репродуцира низ светот silvertowne 5 мл покер чип.
Monetization на стан ќе дојде наскоро." Какви планови имате за понатамошни monetization? "Нашиот бизнис модел е да доведе генерација и филијалата рев-сподели.Ние стане успешен со првиот градењето добри односи со нашите расте корисникот заедница, тогаш нудејќи производи и услуги кои тие сакаат да консумираат – вистински пари игра, покер обука, патувања и забава, итн silverwolf казино волкот точка мт. "Ние никогаш не ќе се направи подобрување на ShareMyPair.Континуирано подобрување и корисникот среќа се нашите бизнис цели." Како не растот на Грч, YouTubeGaming, и други живо стриминг сајтови влијае на растот на вашиот производ? "Грч и другите стриминг сајтови се стимулира растот и бренд на свеста за ShareMyPair.Видовме про играчи, рекреативни играчи и покер блогери се вклучат ShareMyPair во нивните стриминг сесија како алатка за рака анализа.По WSOP, погледнете за Фил Hellmuth да биде домаќин на серија на Грч сесии каде SMP корисниците можат да ги достават еден од нивните раце да Фил, и Phil ќе критика и се анализира нивната игра.Тоа треба да биде многу забавно!" Кои се вашите цели за производот се движи напред? "Да прави производот подобро.Имајте проширување на нашата социјална дофат.Олеснување на повеќе и подобри ангажман помеѓу членовите на ShareMyPair заедница.Продолжи да globalize на производ со додавање на Тимот аргументи како бренд амбасадори во своите родни земји." Како сте успеале да се соберат средства во текот на изминатите неколку години? "Подигање на пари за стартување бизнис не е толку лесно како што изгледа.За секој SnapChat, 10.000 други компании треба да се подигне пари старомодните начин – со вмрежување, напорна работа и финансиски bootstrapping. • Ние ко-бренд replayer со партнерот логоа на виртуелна се чувствува во замена за маркетинг поддршка и континуирана промоција на нашите партнери' на публиката • Ние го прифаќаме рев-споделување на занимава со сродни бизниси чија банер реклами се појавуваат како пост-се тркалаат по ShareMyPair рака анимации.До денес, ShareMyPair рака анимации биле видени околу 2,5 милиони пати." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre silvester во дер spielbank spielbank хамбург казино esplanade 31 dezember. "Уште една интересна хапка: ShareMyPair е добро застапени во новиот Глобален Покер Лигата (GPL) како GPL Тим Менаџери Faraz Јака и Anatoly Filatov се двете Тим ShareMyPair добрите, и Џонатан Малку и Џеф Бруто, две други Тим ShareMyPair аргументи, беа подготвени од страна на Лас Вегас и Берлин франшизи, соодветно." Она што повратни информации добивте од играчи во изминатите две години, и тоа како има стан променето како резултат? "Големо прашање, еве некои повратни информации добивме од нашите корисник на заедницата: • Направи рака влез побрзо, и ние не!Во најновиот iOS и Андроид стан ажурирања, рака влез е 35% побрзо отколку претходната верзија кога го прави јужна плажа казино се отвори.
Ли Дејви фаќа чекор со Стив Милер, изумител на ShareMyPair, да дознаете што тој дознал за својот производ во текот на изминатите две години.Пред две години, Стив Милер, се создаде нов начин за покер играчи да ги споделат своите лоши победи приказни преку рака replayer стан наречен ShareMyPair.Стан брзо беше собрал од страна на некои сериозни покер гиганти, вклучувајќи 14-за време на Светската Серија на Покер (WSOP) бразлетна победник, Фил Helmuth.Тоа не презема долго за Милер да реализира тој имаше хит.Она што започна како кул начин за споделување лошо победи приказни брзо да стане алатка за учење.Јас фатени со него да се види како неговиот производ е во развој и тоа е она што тој имаше да се каже.Дали сте во можност да се измери колку е значаен Фил Hellmuth е влијание е на раст на ShareMyPair? "Phil е од огромна вредност за ShareMyPair бренд, и ние би сакале да мислам дека ние додадете некои вредноста на својот бренд, премногу кога не слотови се отвори во илиноис. "ShareMyPair се потпира 100% на вирусни споделување на нашата страна анимации како нашиот Тим добрите – како и повеќе од 25,000 членови на нашата корисничка заедница – пост раце и споделување на Twitter и Facebook." Кој друг има се приклучи на тимот во изминатите две години, и тоа како имаат тие помогнаа вашиот раст? "Јас сум задоволен да се каже дека 10-покер добрите од целиот свет се сега дел од Тимот ShareMyPair.Во прилог на Фил Hellmuth, поранешен WSOP Главниот Настан Шампион Грег Raymer е на нашиот тим, заедно со значајни аргументи Џонатан Малку, Faraz Јака, Бернард Ли, Скот Дејвис, и Џеф Бруто.