Silvester Im казино баден баден

Во обид да се вози играч на задржување, врвот софтвер провајдер Quickspin одлучи да партнер со Конкуренцијата Лаборатории за лансирање на новото слот за турнири.Шведската слотови специјалисти сега ќе ви ја нудиме оваа нова функција, каде што играчите можат да се натпреваруваат на турнири со настан-ориентирана награди и награди.Со новата алатка за онлајн казино оператори ќе можат да понудат натпревари преку онлајн слот за турнири со користење на уникатни игри настани да се вози поени.Еден пример за ова ќе биде кои играчи може да добие поени секој пат кога некој растера се појавува или тие победи со диви симбол.Турнирите се овозможи прилагодување која им помага на оператор понудата што играчите ќе сакате да се види.Онлајн слот за турнири може да се следи во реално време, со пласман и напредок следи преку табла.Ова е избрана во играта, па нема потреба за развој и интеграција работа.На табла доаѓа во неколку теми, кој им овозможува на операторот да се планираат според промоции тие го нудат.Даниел Lindberg, извршен ДИРЕКТОР на Quickspin, го коментираше новиот понуда со која се наведува: "сите Ние сме многу горди да се носи нашиот нов Турнири функција, која купови на возбудата со додадена слој на интерактивност дека ние сме сигурни дека играчите ќе љубов.Нашите Достигнувања Моторот и Достигнувања Трки потенцира нашиот талент за спроведување gamification, и новиот Турнири функција е природно продолжување на нашата експертиза." Quickspin беше основана во 2011 година и за брзо да се воспостави себе си како врвен развој студио кога станува збор за вистински пари игри, како и социјалните казино играта опции.Компанијата беше купена од страна Playtech во 2016 година и во моментов е лиценциран во неколку јурисдикции, обезбедување на нивните наградуваниот содржината на долгата листа на топ-номинална оператори. silvester im казино баден баден.