казино Rd во еверет Wa

Онлајн обложување оператор Sportingbet има здружи со социјална обложување оператор Wikibetting да понуди peer-to-peer игра-пари wagering на Facebook казино rd во еверет wa. Sportingbet, која е во сопственост на GVC Стопанства, вели новиот Sportingbet Игра производ ќе им овозможи да се опфатат во една цела нова демографски на играчи.И покрај монтажа докази што вели социјална гејмери и реално пари коцкари се две различни племиња со малиот crossover жалба, Sportingbet смета дека тоа може да го убеди социјална bettors да се обиде својата рака во реално пари работа со школување нив во ризик средина.Онлајн коцкање технологија снабдувач EveryMatrix е, исто така, потопување својата пети во социјалната обложување води преку една нова соработка со Австралиската социјална гејмерите Favourit.Договорот ќе видите EveryMatrix платформа се вклучат Favourit социјалната спортски обложувања понуда, која има 10k пред натпреварот и 5k во живо-обложување можности секој месец преку web, таблет и HTML5 и iOS мобилни производи.Социјална Залог Inc., на луѓе одговорни за социјална обложување стан Youbetme, соопшти минатата недела дека тие ќе се издигнат на дополнителни $2.7 m капитал.На Калифорнија-базирана компанија планира да го користите екстра нула да ја зголеми својата платен список со цел да се задржи сегашната раст казино rd поштата телефонски број. Youbetme им овозможува на корисниците да се предизвик пријатели преку влогови на 'се и сешто" за удели кои исто така може да се и сешто.Социјална Залог извршен ДИРЕКТОР Џејсон Neubauer кажано CalvinAyre.com дека 87% од wagers се безготовинско различни казино ratarieux livraison на живеалиште. BUX е нова Холандија-базирана апликација што се однесува виртуелна обложување на берзата.На стан, кој во моментов е ограничена на Холандија и на велика БРИТАНИЈА, обезбедува нови корисници со инструкциите на нијанси на тргување.Користење на FunBUX виртуелна валута, играчите можат да се натпреваруваат против своите пријатели во определен временски натпревари нарекува 'Bux битки" за да се види кој е вистински Јордан Belfort.Еднаш играчите да го добиете висат на тргување, тие имаат можност за надградба на SeriousBUX, што им овозможува да се тргува со вистински пари казино ratarieux свети свештеник en jarez. BUX Основач Ник Bortot кажано StartupJuncture.com дека околу 5% од корисниците се досега направени транзиција кон SeriousBUX.На hubbub околните друштвени игри е убеден Русија да биде домаќин на вториот конференцијата се фокусираше на секторот.Следниот Социјална & Мобилни Коцкање Конференцијата ќе се одржи во Москва на Март 19, 2015 година казино де монтреал покер турнир распоред.

2014 настан вклучени звучници од Dohapoker, PokerMoscow, Kama Игри и Бесконечност 2 Глобално.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.