крстоносците кралевите 2 зголемување држи слотови

888Holdings предизвика голема сака шпекулации меѓу филијалата на пазарот како една недела затворени во петокот, како појавија извештаи кои соработници добиле пораки советување промени на филијалата аранжмани.Не е познато дали сите 888 филијали примени пораки, но судејќи по форумот и онлајн репортажа на пораки предизвика загриженост дека онлајн игри на компанијата може да се планира за наметнувањето на тешки ограничувања на филијали или можеби дури и затворање велика БРИТАНИЈА филијалата активност како што беше случај неодамна со SkyBet (види го претходниот InfoPowa извештаи).Начинот на кој онлајн коцкање компании се третираат играчи, и начинот на кој филијали промовира оператори неодамна беше под медиумите и политичките центарот на вниманието во Обединетото Кралство.На 888 е-пошта потсетува филијали на регулаторната потези кои се менување на пејзажот за велика БРИТАНИЈА соработници, и ја нагласува потребата за операторите за да се осигура дека тие работат со нивните филијалата партнери во согласност начин. "Со цел да помогне да се осигура дека ние работиме со нашите филијалата партнери во согласност начин, се обидуваме да врши поголема контрола на сообраќај кој се генерира од велика БРИТАНИЈА, за" е-мејл советува крстоносците кралевите 2 зголемување држи слотови. "Како резултат на тоа, од 29 јануари 2018, вие не мора да целна велика БРИТАНИЈА IP адреси и/или било лицата наоѓа во велика БРИТАНИЈА она што е tamil значењето на коцкање. "Затоа, ние ќе веќе не плаќаат било комисија во однос на пари играчи во велика БРИТАНИЈА која ќе се генерира." Оние соработници кои добиле е-пошта потврди дека тоа исто така ги содржи и повеќе се надева линија: "Ако не сакаат да продолжи да работи со нас во велика БРИТАНИЈА, ве молиме контактирајте со нас, преку овој линк: https://affiliates.888.com/contact-us.htm." Постои, исто така, реченицата: "гореспоменатите не се применува во однос на не-велика БРИТАНИЈА пари играчи или да се пари на играчите кои ќе се генерираат во велика БРИТАНИЈА пред да се такви датумот, што е предмет на Uffiliate услови се најде на https://affiliates.888.com/terms-and-conditions/ (во понатамошниот текст "Услови")." Кои би влијаеле на построги контрола на филијалата на содржини и активности од страна на организаторот, наместо во придружен програма исклучување, некои набљудувачи се заклучи.Тоа не е само SkyBet дека 888 може да се следат во затворање или curtailing филијалата активност: Paddy Power и Bet365 има во последниве месеци затегнатите на филијалата контроли (види го претходниот InfioPowa извештаи) она што е земање на гребло во покер значи. 888 има уште појасни токму она што неговите намери се следниве испраќање на е-маил она што е земање на гребло покер. Infopowa вест е главен на Casinomeister вестите од 2000 до 2019 она што е tamil значење за покер. Брајан Cullingworth беше главен автор, соработник, и беше еден од повеќето видни лица имам некогаш познат вклучени во онлајн казино индустријата.Првпат се сретнаа во јануари 2001 година во МРАЗ во Лондон каде што се забележани него ќе говорница да кабина интервјуирање онлајн казино, софтвер и лиценцирање надлежност претставници.Брајан беше, исто така, силно се вклучени со нашите форум како "Jetset", тој беше ангажиран како неформално консултант да eCOGRA, на ОПА, и беше играч застапник кој учествувал безброј оштетениот играчи со своите конекции за да индустрија луѓе.Тој, исто така, објави "Казино Предупредува" преку Infopowa вести за прилично голем број на години.Овие може да се најде во нашите вести архиви.Неговото заминување во февруари 2019 беше мрачен ден за нас.Тој засекогаш ќе биде пропуштен..