не може да се најде пријател на Zynga покер

Sportradar е стекнување на спортови на податоци и видео analytics услуги Синергија Спорт за непозната сума, според двете компании.Спортски обложување на податоци на услуги Sportradar е користење на купување на Синергија за да го дополни својот список на договори со професионални спортски лиги.Договорот ќе им даде повеќе изложеност на колеџ атлетиката.Во САД, Sportradar е официјален партнер на НБА, МАК, NHL и MLB, додека Синергија Спортски има лига-широк односи со НБА и MLB, како и сите NCAA Division јас на жените и на мажите кошарка и над 90 проценти од NCAA Division јас мажите бејзбол," според соопштението.На NCAA Division јас мажите кошаркарски турнир, исто така познат како Март Лудило, започна од минатата недела и е една од најпознатите wagered-на спортски настани во САД.Со Синергија купување, Sportradar, исто така, добива пристап до договор со Меѓународната Кошаркарска Федерација (ФИБА).Според условите на Синергија е претходно постоечки договор со лигата, компанијата "обезбедува кошаркарски екипи, првенства, и федерации со целосна крај-до-крај технологија платформа нуди автоматски видео продукција и графика." На површината, се чини дека Sportradar е стекнување на Синергија не е повеќе од само уште еден гром на трансакцијата додавајќи веќе брзо темпо на договор за одлучување во гејминг индустријата.Сепак, има повеќе за приказната.Синергија е мнозинство во сопственост од страна на Тод Boehly е Eldridge Индустрии не може да се најде пријател на zynga покер.

Boehly, исто така, основана Хоризонт Стекнување Корп II (NYSE: HZON).Посебна цел стекнување на компанијата (SPAC) се шпекулира да биде служи како возило со кое Sportradar ќе стане јавно се тргува лице.Друг Синергија backer е група позната како Elysian Парк Вложувања, кој е составен од Boehly и други сопственици на Лос Анџелес Затајувачите — главната Бејзбол Лига (MLB) франшиза во која Boehly има голем удел.Цитирајќи неидентификувани извори запознаени со ова прашање, Sportico извештаи Boehly не беше директно вклучени во Sportradar е преговори со Синергија, ниту пак тој заземаат седиштето на стекнатите компанијата одбор.Гласини во врска Sportradar потенцијално да стане јавно се тргува компанија се кружи околу за речиси една година.Неодамна, шпекулации засилена со извештаи што укажува на фирма беше mulling празно-проверете справи или традиционална иницијална јавна понуда (ИПО).Тоа се појавува поранешниот трансакцијата е повеќе во игра, бидејќи тоа ќе испорача високо вреднување.Претходно овој месец, дијалог појавија дека Sportradar е во разговори со Boehly е Хоризонт Стекнување Корп II за спојување дека ќе вредност спортско обложување на податоци на услуги во $10 милијарди долари.Три недели после тоа започнаа шпекулации, се уште нема потврда на договор.Тоа е да се прашува гласини дека SPAC можеби ќе треба да се издаде поголема еднаквост или набавка приватни инвестиции во јавниот капитал (ЦЕВКА) финансирање за да се добие трансакција до целната линија. не можете да го преземете zynga покер андроид.