Btc казино без депозит бонус 2021

Во Јапонија и петок, наводно, го виде градот на Yokohama објавува својот предлог за имплементација на политиката како што продолжува со план што на крајот може да видите тоа избран како домаќин за еден од нацијата доаѓање трио на интегриран казино места.Според извештајот од Внатре Азиски Игри, Yokohama е надевајќи се да ги искористат предностите на сојузниот законодавството донесени во текот на летото на 2018 па како да се добие право за да се донесе Лас Вегас стил развој заврши со повеќе хотели, изложбени простории, мало елементи и казино на 116-акра водата парцела на земјиште во близина на Yamashita Парк.Џиновски град наводно верува дека присуството на таков коцкање-friendly место ќе ви помогнат да привлече дури и повеќе странски и домашни туристи и да доведе до годишен данок windfall вреди колку што е $1.08 милијарди долари.Продолжува попуштат: Сепак, земјата е втор по големина град е, наводно, се соочуваат со тврд натпревар од најмногу осум други кандидат заедници иако се вели дека за да се привлече интерес од колку што седум потенцијалните меѓународни оперативни партнери, вклучително и со сака на Дин Места Ограничен, Melco Летувалишта и Забава Ограничен и Лас Вегас Песоци Corporation преку почетната барање за концептот (RFC) фаза на својот план во декември.Во внатрешноста на Азиските Игри се изјасниле дека Yokohama е нацрт-спроведување на политиката е да се користи за да одберете preferred оперативен партнер пред пар официјално ги презентираат своите завршни се согласи понудата на панелот на сојузниот селекторите однапред на јули 30, 2021, рок.Документот наводно содржи јазик, што ќе бара избраниот казино фирма за изградба на објект во кој најмалку $10 милијарди долари цената да служи како туристичка и економска магнет истакнување на локалната култура и традиции.Граѓанскиот soundings: Yokohama е сега, наводно, се должи да одржи серија на јавни консултации во врска со нејзината нацрт-имплементација на политики во напредувањето на ревидирање на овој документ во текот на април и Мај.Од тука и Внатре Азиските Игри детални дека Јапонскиот град е со цел да се започне официјалното барање за предлог (RFP) фаза на процесот на следната година во надеж дека ќе биде во можност да се инаугурира интегриран казино одморалиште пред крајот на декадата.Брза ривал: Внатре Азиските Игри користат претходен извештај да се објасни дека Nagasaki Префектурата е тврдејќи дека нејзиниот натпреваруваат понудата може да видете на Huis Десет Бош тематски парк во близина на мал град на Sasebo отвори интегрирана casino resort штом 2025 btc казино без депозит бонус 2021. На Kyushu надлежност наводно го објави својот сопствен нацрт-имплементација на еу во декември, а сега е финализирање на документот е јазик со очекуван датум на издавање некаде подоцна оваа година.Амбициозни цели: тоа на крајот Треба да се добие поздрав од сојузниот селекторите, Nagasaki Префектурата наводно објасни дека неговата коцкање-friendly објект ќе премиера на 74-акра сајт во непосредна близина на тема парк помеѓу април 2025 и Март на 2026 да се создаде меѓу 28,000 и 36,000 нови работни места.Таков проект веќе наводно привлече интерес од повеќе меѓународни фирми, вклучувајќи го сака Казина Австрија Меѓународни додека локалните функционери се вели дека се убедени дека нивната предвидува место ќе привлече до 9.3 милиони посетители секоја година. bsop ао vivo супер покер.