Apa Yg Dimaksud покер лице

Bangladeshi полицијата го идентификува 20 лица сметаат дека имаат учество во $101 милиони Банката за Федерални Резерви на Њујорк heist.Листата се состои од осум Филипинци и 12 Шри Lankans.На 5 февруари хакери поплавени банката на федерални резерви на Банката со барањата за трансфери во вкупна вредност од речиси $1 милијарда од сметка во сопственост на Bangladeshi владата.Хакери претставувал како претставници на Бангладеш Централна Банка, откако се воведе малициозен софтвер во Бангладеш банката сервер, кој им дозволи да го разгледа и да го овласти трансакции Некои $20 милиони на $101 милиони успешно повлечени беше проследи до Шри Ланка и оттогаш се обнови, додека останатите $81 милиони бил префрлен во Филипините банка RCBC, и од таму го направи својот начин преку remittance фирма во лесно регулирани Филипините казино индустријата.Голем дел од ова останува unrecovered.Главен полициски иследник во случајот, Шах Alam, рече тој сака да се трага, "најмалку 20 луѓе од повеќе странски земји" во однос на heist apa yg dimaksud покер лице. "Откривме конкретни докази дека овие луѓе беа вклучени во heist", рече тој понеделник apa yg dimaksud dgn покер. "Ние не може да го открие својот идентитет, во моментов, како што може да попречи нашиот истрага." Alam изјавиле дека не најде докази дека вработените на Бангладеш Централна Банка беа вклучени во инсталирање на малициозен софтвер на своите компјутерски системи.Сепак, тој рече дека полицијата истражува дали трети лица обезбедувач на услуги на банка беа несовесни во градењето на соодветна сајбер-безбедносни системи.Инспектори ќе бараат помош на Интерпол во apprehending на поединци, рече Alam, додавајќи дека тој поминаа на наодите од истрагата на Филипините владата.Во меѓувреме, Ким Вонг, Кинескиот национален кои живеат на Филипините, кој беше првично идентификувани од страна на Филипините политичари како "ум" и "недостасува линкот" во heist, ќе се врати уште $4.34 милиони украдени средства, на врвот од $5.5 милиони тој relinquished минатиот месец apa yg dimaksud dengan покер.

Wong, кој е менаџер на Источниот Хаваи Казино во Cagayan Економска зона во Филипините, има слободно присуствуваа владата на сослушувањата во земјата, со цел да се објасни како $21 милион на украдени пари на крајот заврши во различни сметки тој контролирани.Тој тврди дека парите се донесе во Филипини со две високо-тркалање казино junket агенти име Gao Shuhua и Динг Zhize.Овие мажи имаат него $10 милиони евра во коцкање долговите, рече тој, кој што ја плаќа него додека остатокот се конвертира во чипови за ВИП коцкари.Кога го прашале зошто тој hadn ' t прашани за изворот на пари, тој рече, "не прашувај, тоа е срамно." Не е познато дали Вонг или неговите две високо-тркалање пријатели се меѓу 20 бара од Бангладеш. вистински пари коцкање онлајн сад.