најдобар нов онлајн казино нов зеланд

Казино оператор Melco Круна Забава (MCE) има мешаат нејзиниот врв извршен постава како извршен ДИРЕКТОР Лоренс Хо претпоставува поголема контрола над водат бизнис.Во петок, MCE објави дека ги именува Фредерик Winckler како својот нов Главен Маркетинг и Бренд Службеник најдобар нов онлајн казино нов зеланд. Winckler неодамна беше СМО за Louis Vuitton луксузен бренд, по претходна stints како извршен ДИРЕКТОР на маркетинг mainstays J оваа слот не може да се recalibrated поделба 2. Валтер Томпсон Париз оваа слот не може да се калибрира поделба 2. Winckler ќе биде одговорен за маркетинг и брендирање на сите MCE е потрошувачки брендови.Хо тврдат дека се "многу возбуден" да добредојдовте Winckler странство и изрази увереност дека Winckler е искуство ", секако, даваат непроценливи сознанија како ние се развие подобрената стратегија за подигнување на MCE е луксуз и забава пропозиции." Winckler има својата работа отсечени за него оваа слот е трајно заклучен.
MCE е најновиот Macau одморалиште Студио Градот има датум врши далеку под очекувањата, и Хо закачени на вината на имотот маркетинг тим.Студио Градот underwhelming почнете да доведе до извршниот shakeup минатиот ноември дека видов Хо се претпостави ден-за-ден оперативно раководство на MCE.Во прилог на Winckler, MCE ги поздрави Галакси Забава Група и MGM Кина ветеран Гаврил Hunterton како нов имот претседателот на компанијата другите главни Macau одморалиште, Градот од Соништата.Хо исто така, е инсталиран Енди Choy, поранешен игри директор на Хо е Melco Меѓународен Развој, како нов имот претседателот на MCE е Altira Макао и Мока Клубови операции.Конечно, Хо има прислушувани Jarlath Линч да се пополни новосоздадените улогата на виш ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на Хотели и Храна и Пијалоци.Линч доаѓа повеќе од MCE е Градот од Соништата Манила сопственост во Филипини и ќе бидат одговорни за зголемување на профилот на MCE е не-игри на хотелот.Хо се заблагодари на неговиот менаџерски тим за "целосно поддршка на неодамнешните промени во компанијата," која, рече тој, се дел од процесот на донесување MCE "посилни и поефикасни" и подобро подготвени да се "целосно да ги искористат во иднина раст можности" оваа стара куќа покер масата. Хо е поставено да се претпостави мнозинство контрола на MCE од 1 Март по неговото партнерите во заедничките вложувања Круна Установи' декември одлука да се продаде сериозен дел од своите MCE прашање.Во петок, Хо, рече тој, "да мислат на повеќе релевантни докази на мојот позитивен поглед на Макао е долгорочна перспектива", а треба "и понатаму се потенцира MCE останува мој највисок приоритет." Следните декември е споделување на договор, MCE најави дека планира да се воспостави "нова корпоративна лице" кои се одрази Круна е намалена улога во заедничкиот потфат.Во прилог на претстојното промени на MCE корпоративна меморандуми, Круната бренд, најверојатно, ќе исчезне од својата позиција на MCE хотелот својства.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre тајната светот легенди поддршка агент слотови.