кога ќе калифорнија гранд казино се отвори

SHFL Забава најави договор за да се здобијат со Кинески игри инвеститорот ProTec Игри.Уметникот порано позната како Shuffle Господар потпиша договор со цел да се прошири нивниот производ се нуди во uber-профитабилен Азиски пазар кој ќе продолжи да расте во текот на наредните години.Двајцата работеле заедно повеќе од една година како тие развиен софтвер и разни графички програми и тоа беше во прилог на ProTec тестирање SHFL е слот машини и разни други производи.Гевин Исаков, извршен ДИРЕКТОР на SHFL, додаде: "Ние работевме со ProTec тим за сосема извесно време и е многу среќен со својата работа.Да ги поддржиме и да го подобрат глобалниот раст на нашите слотови, e-Маси и iGaming бизниси, ние одлучивме целосно да се интегрираат ProTec тим во нашиот бизнис.Ние сме убедени дека оваа набавка ќе ни овозможи да се скала ефикасно да ги поддржи нашите расте производ стапало." Ослободување, исто така, додаде дека има студио во Кина ќе го направи тоа многу полесно да се прилагоди содржината на Далечниот Исток коцкање индустрија, која е и "брзо се развива" и "ветува" кога ќе калифорнија гранд казино се отвори. SHFL фамозно ја намали својата самогласки уште во октомври, кога таа стана бренд тоа е во Глобалната Гејминг Експо во Вегас.Од тогаш тие сте биле случува активирањето среќен со се занимава и наместо стекнување Ongame одлучи да потпише за дистрибуција се справи со нејзините нови сопственици Amaya Игри Група – ги чини на принцовска сума од $2million.Ова не е прв пат SHFL се споменати во истиот дух како Кина, со целата brouhaha околу нив еруптираат во текот на минатата година G2E Азија конференција што се одржа во коцкање енклава, Макао северна winz казино havre монтана.
LT Игра, Макао игра производителот, имаше нарекува Macau царинската да се жалат во врска со авторските права во Shuffle Магистерски живеат дилер baccarat производ.Тоа значеше нивните производи да бидат покриени за кратко време пред тие беа повторно покажувајќи ги исклучи подоцна во текот на денот.Нов договор им дава повеќе стабилна основа во регионот и е веројатно да биде многу прецизното еден се должи на задна врата им дава во Кинески коцкање пазарот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre northside казино пјер surf cam.