она што е трет на слотот во Loom за

GBP 1,000,000 HDA15 фудбал џекпот воведе Colossus Облози, компанијата зад GBP 10 милиони Colossus фудбалски и спортски джакпот, објави во четвртокот дека тоа започна GBP1,000,000 HDA15 Фудбал Џекпот во насока на доминираат и консолидирање на HDA (или 1×2) базени и традиционалните акумулаторот пазари.Бернард Marantelli, основач и извршен ДИРЕКТОР на Colossus Облози рече, "Неколку оператори во моментов работи мала 1×2 Базени, и додека тие можат да стигнат до GBP 1,000,000 еднаш годишно, кога освои тие прибегнуваат кон GBP 100,000 или помалку и трае со месеци повторно да расте она што е трет на слотот во loom за. "Ние ќе ги стави на меч и се консолидираат сите играчи во неделни базен со минимум GBP 1,000,000 награда, со капацитет да достигне GBP 10 милиони денари преку проширување на нашата стабилна на Б2Б партнери, што вклучува Betdaq, Betfair и Boylesports она што е трет најдобар рака во покер.

"Нашата HDA15 Фудбалски џек-потот, исто така, ќе понуди играчи Фракционо Пари-Во, овозможувајќи им да банка профит од нивните билети како нозете напредок." GBP 1,000,000 HDA15 е неделно 15 нога базен се обложуваат со 1×2 формат се состои минимум GBP 500,000 победи фонд и минимум GBP 500,000 бонус – и двете бројки нето-на одбитоци.Било победниците на win фондот ќе имаат слободен ги собереш на исходот на еден понатаму фудбалски натпревар следната недела, за да се обиде и земјиште GBP 500,000 бонус.Целосна единица ќе чини играчи GBP 2, но HDA15 може да се игра за малку, како 20p, кој купува 0.1 единица и игра за пропорционален GBP 100,000. Првиот GBP 1,000,000 HDA15 е сега на располагање, удирање исклучите со избор на оваа сабота е велика БРИТАНИЈА Премиер Лигата тела.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Infopowa вест е главен на Casinomeister вестите од 2000 до 2019 обичај покер чип топката маркери за голф.

Брајан Cullingworth беше главен автор, соработник, и беше еден од повеќето видни лица имам некогаш познат вклучени во онлајн казино индустријата.Првпат се сретнаа во јануари 2001 година во МРАЗ во Лондон каде што се забележани него ќе говорница да кабина интервјуирање онлајн казино, софтвер и лиценцирање надлежност претставници.Брајан беше, исто така, силно се вклучени со нашите форум како "Jetset", тој беше ангажиран како неформално консултант да eCOGRA, на ОПА, и беше играч застапник кој учествувал безброј оштетениот играчи со своите конекции за да индустрија луѓе.Тој, исто така, објави "Казино Предупредува" преку Infopowa вести за прилично голем број на години.Овие може да се најде во нашите вести архиви.Неговото заминување во февруари 2019 беше мрачен ден за нас.Тој засекогаш ќе биде пропуштен. обичај фото персоналните покер чипови.