обичај покер чип топката маркери за голф

АМЕРИКА недела предизвика плетеницата на онлајн коцкање гласините, од кои најголемиот дел се должи за темелна debunking; познатиот DiCristina 'покер е вештина игра' владејачката доби удирани шлаканици надолу од страна на сојузниот апелациониот суд, додека друг федералниот судија изјави дека Bitcoin беше навистина валута и можат да бидат регулирани како такви; 888 потврди дека ќе работи под свој бренд во Њу Џерси, додека PokerStars зеде правни чекори за да блокирате пристап на јавноста до својата Њу Џерси игри лиценца апликација; MGM Места изгубени $93m во Q2 и предвиде на Невада-Њу Џерси онлајн коцкање компактен во 2014 година; Станица Казина добивка се зголеми во Q2, но нејзината Крајна Игри поделба изгуби $1.6 m; Атлантик Сити казина продолжение на нивното губење начини во јули; Делавер двојно својот спортски обложувања точки на продажба и додадена над/под wagering опции; Заклучување на Покер ја затвори својата форум на 2+2 и да се отвори нов приватен форум, па тоа би можело да се ограничи непријатни прашања во врска со нејзината финансиска состојба; Глобалната Парични Пристап' Тим Ричардс зборуваше на онлајн плаќања за НАС коцкање со Ребека Liggero и Ли Дејви интервјуирани автор на новата книга на Даниел Tzvetkoff улога во донесувањето на за смрт на НАС онлајн покер.ЕВРОПА Ladbrokes обвини својот невешт H1 заработка на вишокот на ултравиолетови зраци; Гибралтар-базирани онлајн игри на фирмите се најдоа под опсада од страна нов шпанската армада; Unibet претстави плановите да стане топ-пет велика БРИТАНИЈА sportsbook; гостин соработник Симон Крстот профилирани мобилен-само коцкар; Ребека Liggero разговаравме со Tradologic е Ofri Noier за улогата на филијали во бинарна опции тргување; Мајк О ' донел pondered наследството на PokerStrategy.com; Ли Дејви дискутира тешкотии во одлучат кога да се пензионира од покер игра и Винс Мартин заклучи неговата историја на јавно се тргува покер.АЗИЈА Вилијам Хил Австралија се зголеми уште поголем со стекнување на Австралиската bookie TomWaterhouse.com; Melco Круна двојно се зголеми неговиот профит во Q2 од outpacing на Макао пазарот; далекусежните промени во Викторија јаделе во Tabcorp годишниот профит; Виетнам воведе нови закони ограничување на казина, за да се пет-star хотели; Цезар конечно offloaded својата Macau голф за $140m помалку отколку што платиле за место во 2007 година; Cambodian казино оператор NagaCorp видов добивката се зголеми благодарение на нови junket се занимава; Забавни Игри Азија црта нова ВИП коцкар фокус за Dreamworld Pailin; Genting Сингапур видов рамен Q2 заработки и покрај поттик во ВИП промет; Австралиската Либералната партија, лидер Тони Abbott вети дека ќе го завршите онлајн коцкање кредитна ако избран Премиер во септември; junket оператор Amax Стопанства изрази сомневање за својата финансиска иднина и новата Macao Игри Покаже вети дека ќе блесне сврти вниманието на junket бизнис.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre обичај покер чип топката маркери за голф.