Blackjack Odds With Basic Strategy

Макао junket оператори, откако darlings на игри во регионот казино индустријата, се тресна неодамна како дел од една поширока корупцијата crackdown во коцкање центар.Макао е профитабилен junket индустрија ќе се соочи со построги контроли, по веста дека на Игри Инспекција и Координација Биро (DICJ), со кој се регулира игри во поранешните португалски колонии, има забрани било junket агент со криминалното досие од работењето во регионот.На DICJ издаде формално известување до junket бизниси, демантираат дека тие датотека редовни документација за потврдување на ингеренциите на нивните вработени, ефективна состојба на 1 јануари blackjack odds with basic strategy. Ова доаѓа во пресрет на објавувањето пред неколку недели, дека Кина е поставен да започне невиден crackdown за корупција и перење пари во коцкање центар, веста дека испратени акции во нејзините главни казино оператори гимнастика.На државата посета минатата недела за одбележување на 15-годишнината на Макао враќање на Кинески по правило, Претседателот Xi Jinping предупреди Macau дека тоа е потребно да се зајакне регулацијата на неговото казино индустријата.На junket индустрија, кои сметките за околу две-третини од Макао е коцкање приходи, е управувана од страна на посредници кои организираат патувања за ВИП високо-ролки.Сепак, постои уверување во Пекинг дека многу такви високо-ролки се корумпирани функционери на Комунистичката Партија отстранување на огромни суми на украдени јавни пари од копното.Проблемот на корупцијата во рамките на Комунистичката Партија достигна неверојатни пропорции во последно време; како резултат на тоа, во јуни, Кинеската влада започна Операција Foxhunt, меѓународен manhunt која има за цел да ги пратите одредување на errant криво претставници на четвртата краишта на земјата правила на покер со коцки.
"Ние ќе ги ловат ги надолу и да ги изведат пред лицето на правдата каде и да се обиде да избега и да се сокрие," вети дека ќе Лиу Dong, заменик-директорот на Пекинг за Економски Криминал Одделението за Истраги.Извор кажа Macau Бизнис Дневни дека новите прописи ќе има големи реперкусии за ВИП клиенти, "особено на оние од Кина," кои од сега па натаму ќе биде потребно "за да имате сметка [во Макао] за издавање комисии [да промотори] или да го повлече игри капитал, и тие може да се потпре само на локални игри промотори." Сепак, DICJ портпаролот Wendy Вонг инсистираше на тоа дека ова не е ново правило во сите, туку само на веќе постоечките дека junkets се "потсети" за правила omaha покер hi-lo. "Владата сака да бидете сигурни дека коцкање индустрија е повеќе регулирани затоа што ако сакате да се изгради светскиот туризам центар сакате да го отстраните негативен впечаток дека индустријата проекти," Карлос Сиу, вонреден професор на игри на истражување на Macao Политехнички Институт, изјави Блумберг.Неодамнешните анти-корупциските иницијативи од копното придонеле за шест директно месеци се намали за Макао е казино приходи оваа година, како висок ролки се приморани да се држат настрана.Во понеделник, на Lusa новинска агенција објави дека проектираните приходи во последниот месец од 2014 година ќе биде помеѓу 30% и 32% помал од истиот месец минатата година, најголемиот пад оваа година.Сегашните ограничувања на користењето на UnionPay, Кина е само домашна банка картичка, уште повеќе curbed на протокот на пари од копното, додека новата ќебе забрана за пушење, да не зборуваме генерално слаби Азиска економија, придонесе за прва година-на-годишна игри приходи пад од Макао вратено на Кинески правило. правила да се игра казино рулет.