кој сака да се каже зборот покер лице

DraftKings' (NASDAQ:DKNG) раст продолжи привлече нахакан коментари на Вол Стрит, со Аргус Истражувачки аналитичар Џон Eade зачленување во партија со позитивен поглед на sportsbook оператор.Тоа е дури и покрај тоа тој признава долга патот кон профитабилноста на компанијата.
Eade започна со покривање на дневните фантазија спорт (DFS) услуги минатиот петок со "купи" рејтинг и $65 целта, по повод втор пат во два дена аналитичар означени DraftKings со таа цена прогноза.Неговиот ентузијазам за акцијата потекнува од гејминг компанијата е доминантен позиционирање во DFS пазарот и неговата способност да се конвертира оние играчи на спортска bettors во држави каде компанијата е овластен да им понуди на вториот кој сака да се каже зборот покер лице. DraftKings е лидер во дневниот фантазија спорт, со околу 60 проценти од американскиот пазар од страна на приходи, според индустриски извори," рече Eade во белешка за клиентите.На Аргус аналитичар е $65 проценка на акциите доаѓа од примена на просечна цена-за-продажба односот на 44x на категоријата во која DraftKings престојува да се очекува 2022 приходи од $1 милијарда и попусти дека промет слика назад до 2020 долари. DraftKings нели е јавна компанија за шест месеци, сепак, debuting на крајот на април.Но, со текот на тој период, ја продаде страна на аналитичарите се, општо земено, бидете сервилни во текот на акции врз основа на очекуваната експанзија на интернет казина и спортски wagering преку НАС.На пазарот набљудувачи' ентузијазам за DraftKings е опипливо за инвеститорите.Во крајот на август, просечната цена outlook за името беше $47, но дека се процени оттогаш vaulted северно од $50 кој сака да се каже покер лицето на англиски јазик.

Во текот на изминатиот месец, DraftKings акции е повисока за речиси 37 проценти, додека С&П 500 е помал од 5.42 проценти.Седумнаесет аналитичари маска на името, со 11 има еквивалент на многу нахакан рејтингот на тоа.Добри времиња само може да биде почеток, бидејќи iGaming и спортски wagering индустрии во САД се во почетните фази на развој преземете idn покер untuk iphone. "Онлајн гејминг индустријата е во раните фази на раст, со само 3% од бруто игри приходи во НАС генерирани онлајн, во споредба со 45% во повозрасната онлајн игри пазари како што се велика БРИТАНИЈА", рече Eade преземете idn покер за iphone. "Како се повеќе и повеќе држави ја олабави ограничувања, ние очекуваме DraftKings да има корист од неговата пазарот лидерство." Поради трошоци поврзани со стекнување на клиенти како што се влегува во нови држави, DraftKings е на мулти-година на патот кон профитабилноста, нешто што многу учесници на пазарот мора да се помири и оние мислејќи дека е штрајк против акции се научат на потешкиот начин што тоа не е се преземете idn покер за ios. "Иако ние не очекуваме DraftKings да ја објавите профит на оваа година или на следниот, ние не се погледне за профитабилност во 2022 и цврст раст во текот на остатокот на декадата, како на компанијата придобивки од економии на обем," рече Eade sandia казино кинеската нова година. "Ние ја видите DKNG како што е соодветно само за ризик-толерантни инвеститори како дел од диверзифицирано портфолио." На главата, DraftKings може да ги задржи трошоците во проверете со конвертирање на DFS играчи на спортска bettors, а компанијата не носи долг.Дополнителни начини за соби за да се направи пари е од страна на хостинг на еден натпревар.Од покер маси на покер чипови, ќе бидете во можност да откриете вашиот објект на опција во покер спорт продавница.Количината на овој облог може да се постави за да одговараат на било која група на потребите.Сега, ако сте во која се наведува за себе, "Она", тогаш јас сум вашиот интерес.Како голем број на водечки покер гејмери ширум светот редовно таму?Така што треба да се научат во минимум еден вид на игра.Тој беше, исто така, избрана учесник на ESPN е покривање на 2008 година WSOP.За првите неколку кола, сите играчи ќе се направи под притисок облози. sandia казино вклучена албакерки nm.