Sandia казино вклучена албакерки Nm

Лоренс Хо е нов Кипар казино проект конечно има име достоен на своите амбиции: Градот на Соништата Медитеранот.Во вторникот, заедничкиот потфат на Хо е Melco Меѓународен Развој Ltd и локалните недвижности група Кипар Phassouri Zakaki Ltd, член на ЦНС Група, направени својата финална презентација на група на Кипар notables, вклучувајќи Претседател Никос Anastasiades.Партнерите не специфицираат точно кога изградбата на €550m integrated resort ќе започне, но проектот – се смета како најголемата место од ваков вид да биде изградена во Европа – се очекува да ги отвори своите првата фаза од 2021 во Zakaki, само западно од Limassol на островот јужниот брег.На PricewaterhouseCoopers студија, предвидува дека до 2022, одморалиште генерирање на економската активност на повеќе од €700m годишно, или околу 4% на Република БДП.За разлика од 2,500 постојан персонал одморалиште очекува да се вработат, новата атракција се надева да ги привлечат дополнителен 300k посетители годишно за Кипар.Хо (на сликата) увери Турци дека тој не може да се плеткаш овој проект, кој ќе биде Melco првиот игри место надвор од Азија.Хо е Melco Летувалишта и Забава веќе две работи многу успешен Град на Соништата-брендирани места во Макао и Манила.Хо изјави дека Кипар место ќе се емулира оние другите две својства во размер но тој вети дека Кипар исто така ќе се добива нешто уникатно sandia казино вклучена албакерки nm. "Ние навистина се живее и да умре од нашите напори да бидат различни." Градот на Соништата Медитеранот ќе наводно, бараат да им понуди на гостите нешто и наликува на стар град површина од Никозија, Република најголемиот град, со акцент на зеленило и големи дрвја, за да се даде гости впечаток дека се во селото со поглед на ридот.Покрај дрвја, одморалиште ќе се фалат 500-соба пет-ѕвезда хотел, заедно со вообичаените микс од јадење, пиење, мало и можности за забава, плус 9.600 квадратни метри на ГЛУВЦИ (состаноци, иницијативи, конференции, изложби) простор.О, и не заборавајте игри на подот кој 136 маси и 1,200 слотови.30-годишниот ексклузивни казино концесија им овозможува на партнерите во заедничките вложувања за да се отвори привремена казино во Limassol, како и четири помали места-само места, додека главната одморалиште е во изградба.Овие секундарни места се очекува да се отвори до јуни 2018 sandia казино голф албакерки.
Заедничкиот потфат кој победи на трката за осамен Кипар казино лиценца првично се вклучени НИ казино оператор Хард Рок Меѓународни, но Melco купи од своите НАС партнер во јуни минатата година и понатаму да се зголеми својот удел во проект до 75% минатиот месец.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre sandia казино настани овој викенд.