ресторани во близина на фантазијата извори казино

Вирџинија Сен ресторани во близина на фантазијата извори казино. Луис Лукас (D-Портсмут) е водечки обид да се донесе, казино на Хемптон Патишта метрополитенска област, конкретно Портсмут.На коцкање закони во Вирџинија се релативно рестриктивна и додека тоа не им овозможи на коњски трки и надвор од патеката обложување во лиценцирани капацитети, добротворни коцкање, и државно-спонзориран лотарија; казина и greyhound трки се специјално забрането.Лукас, кој го сочинуваа 18 Област од 1992 година, е притисок за да ја легализира казина во нејзиниот дом државата за толку многу години, таа е изгубена пребројувањето на бројот на пати таа е воведен казино законодавство.Нејзиниот најновиот предлог беше соборен во комитетот крајот на минатиот месец.Таа им кажа WTKR, "јас сум губење смета на бројот на години сум воведе казино записи, но секоја година да се добие малку поблиску." Чекор во вистинската насока, во Вирџинија, Сенатот не помине SB1400, исто така, воведени со Лукас, кој ќе се класифицираат покер како игра на вештина и да се воспостави законска рамка за правни покер турнири.Законот сега се движи на Вирџинија Домот на Делегатите.Лукас не е сам во својата загриженост во текот на државата губење на пари, Гувернерот Тери McAuliffe, изјави за новинската агенција дека луѓето треба да бидат загрижени дека парите што треба да остане во Вирџинија е, наместо да бидат потрошени во Мериленд во новиот MGM Grand Националните Харбор се наоѓа само надвор од Вашингтон D правила на коцки покер witcher 2. C., а во Мериленд во Живо Казино во Норфолк.Во прилог на претходните две, Вирџинија Бич-базирани Забава Тури понуда казино автобуски патувања на Потковица Казино во Балтимор, Harrington Raceway & Казино и Довер Падови Казино во Делавер, Океанот Падови Казино во Мериленд, и Холивуд Казино на Чарлс Градот Трки во Западна Вирџинија.Од кои секоја е уште една пропуштена можност да се задржи Virginian пари во Вирџинија.Лукас рече, "сега знаеме MGM Grand особено е цртеж насекаде од $350 милиони евра, нагорен на $700 милиони денари (годишно), во Вирџинија [долари] и тоа не е дури и да се смета на она што може да се случува во други држави, како и," според новинска агенција.На Хемптон Патишта Транспорт Планирање Организација студија во 2013 година се проценува дека локалните казино ќе донесе помеѓу $200 и $600 милиони долари на годишно ниво и да се создаде околу 2000 работни места.Сличен заклучок беше постигнат од страна на Старата Власт Универзитетот 2015 Држава од Регионот, според извештајот.Додека Гувернерот може да се поддржи казино законодавството во државата, во октомври 2015 година кога Лукас предложи уште еден законодавен пакет за град Портсмут, Градоначалникот Кени Јовановски рече дека тој мисли дека Градскиот Совет е потребно "да се разгледа отстранување на" законот, според Virginian-Пилот.Лукас, наводно, рече во тоа време дека со цел за Портсмут да има долгорочен, одржлив извор на приходи, таа треба за казино; средства од кои, може да биде врзан за образование и транспорт. правила на занимаваат texas holdem.