јагниња коцкање во полињата

By примената на нивното долгогодишно искуство, Kalamba идентификувани можност на пазарот за добавувачите, кои ги носи на најдоброто од социјална казино да RMG.Производот визија е да се вози поголем ангажман и задржување за нивните партнери, преку непушачите игра и промотивни карактеристики, кои ќе го подобрат корисничкото искуство и играч на векот вредност.За помалку од две години, Kalamba исчезна од ништо да се гради на сериозен тим, високо флексибилни и целосно во согласност на мулти-канал рамка, објави над 12 плочки и да продолжат да покажуваат натпросечни стапки на раст.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre. Kalamba е најновата компанија да добие директен капитал инекција од Vereeni Инвестиции.Со седиште во Малта и основана во 2017 од Coingaming Група, извршен ДИРЕКТОР Тим Хит, Vereeni е направена просперитетна екосистем на комплементарни инвестиции преку прецизно пребарување.Датум Vereeni има акумулирано богатство на стратешки инвестиции во насока на помагање и унапредување на iGaming индустријата, вклучително и во компании како што се OneTouch, Sherpa, Coolbet, Глобалната Гејминг, Хексагонални, Игри на Компанијата, Puntaa, Skrilla, Сокол Нурне и Единствена.За повеќе информации, ве молиме контактирајте: Плоштадот во Воздухот Комуникации Џејмс Bennett +44 (0) 20 3586 1982 [email protected] За Vereeni Инвестиции Vereeni Инвестиции е во рана фаза на ризичен капитал на фирмата фокусирани на fintech, insuretech, коцкање, sportsbetting, машинско учење & бизнис интелигенција, казино софтвер, blockchain, и cryptocurrency verticals.Со седиште во Малта, Vereeni мисијата е да се забрза потенцијал на секоја инвестиција преку примената на нивните согледувања, мрежа, како и пристап до стратешки капитал.Основана во 2017 од страна на Тимотеј Јован Хит, Vereeni Инвестиции има создадено просперитетна екосистем со дополнителните вложувања на тој начин да се зголеми вредноста на своите партнери и носи успех на групата како целина.Компанијата има широка инвестиции портфолио со средства низ различни индустрии, вклучувајќи коцкање, медиумите, развој на софтвер, финансиски услуги и услуги на крипто и blockchain поврзаните компании. 2019 ќе биде многу важна година за нас и ние сме во потрага напред за надминување на амбициозните цели имаме, како и цврсто цементирање нашата позиција како на следната генерација на игри центар." Џулијан Buhagiar, Ко-Основач, RB Капитал, рече: "Тоа е навистина задоволство за нас да се работи со Стив, Алекс и сите тимот на Kalamba.Ние сме биле гледајќи ги внимателно за некое време сега, и за кратко време тие имаат изградено многу убедливи игри портфолио.Тоа е многу возбудливо да се биде поддршка на нивните напори да се здобијат со нови територии со своите вознемирувачки содржини.Можеме да видиме значајни можности за раст напред за Kalamba." Kalamba Игри веќе изградена силна репутација во рамките на iGaming и беше номиниран за "Игра за да се Види' награда МРАЗ 2018, како и на "Софтвер Зголемувањето на Ѕвезда" и "Иновации во Неговото Обезбедување' награди на Egaming Преглед Б2Б Награди 2018 јагниња коцкање во полињата. Kalamba е динамичен тимови со седиште во Малта и Полска се веќе пуштени 11 титули во помалку од една година од првиот натпревар започне, потпомогнати од страна на искусен менаџмент тим, посветена на правење оператори повеќе профитабилни преку повисоки играч живот вредности и маркетинг РЕНТАБИЛНОСТ. By земање на значајни сопственички удел, ние сме убедени дека Vereeni Инвестиции може да им помогне на Kalamba Игри стигне на следното ниво во својот развој. Kalamba, која е основана во 2016 година и кој веќе започна спектар на висока вршење на наслови, беше избран за инвестиции по кои покажуваат висок потенцијал за развој лам дзр thang duoc рулет. "Инвестицијата ни дава можност да скала до развој на тимовите во Краков, се одржи нашата веќе агресивни брзина и да се изгради Игри Платформа заедно со ангажирање и задржување на алатки, кои индустријата сеуште очајно му треба.Ние, исто така, ќе бидат поставување на нов шеф на канцеларијата во Малта, каде што ќе продолжи да се зајакне развојот на бизнисот, маркетингот и за финансиите тимови е хард рок казино во тулса не пушењето. Vereeni неодамна започна $100 техника фонд нарекува "Ниво Нагоре" што е фокусирана исклучиво на семе - и - фаза можности во игри на среќа и fintech.Датум фондот има акумулирано богатство на стратешки инвестиции во диверзифицирано портфолио, вклучувајќи ги и компании како што се OneTouch, Sherpa, Coolbet, Глобалната Гејминг, Хексагонални, Игри на Компанијата, Kalamba Игри, Puntaa, Skrilla, Сокол Нурне и Единствена.За RB Капитал RB Капитал е специјалист за инвестиции и М&брокерска, со комбинирање на најдобри-во-раса експертиза за развој, финансирање, спојувања и превземања низ игри, fintech и медиумите verticals.Основана во 2014 година, сите инвестициски партнери ги комбинираат искуството на финансирање, изградба и продажба на претпријатијата, ја одржа значајни стратешки и инвестиции места во неколку клучни сино-чип verticals.Ова високо ниво на знаење е во комбинација со во-длабочината на експертиза од клучните прашања во рамките на под-verticals како што партнерските мрежи, blockchain и управување со дигитални права е хард рок казино во тампа отворена сега. "Овој фантастичен договор е следниот чекор на нашето патување да станува "најголем".Работи со Тим, Јулијан и нивните тимови, ќе се забрза визија ние се постави себе си пред две години кога видовме очигледни недостатоци на пазарот е хард рок казино во тулса се отвори денес. "Ние исто така сме возбудени да го погоди овој договор заедно со RB Капитал, кој носи неспоредлив ниво на искуство низ iGaming простор.Оваа инвестиција е најнов возбудлив прилог на Vereeni на "Ниво До' инвестициски фонд, која е да им помогнеме на бројни иновативни млади компании скала конкурентни." Стив Cutler, извршен ДИРЕКТОР и Ко-Основач, Kalamba Игри, рече: "Алекс Коен и јас, како и целиот тим на Kalamba, се многу возбудени што ние ги здружија силите со Vereeni и RB Капитал, кој донесе финансиски ресурси и стратешки капитал, кои одговараат на нашата визија за да се биде основен капитал (тиер еден снабдувач во казино игри индустрија кој е сопственик на блек џек јахта.