кој е сопственик на блек џек јахта

Од јули, повеќе од 13 градежни дозволи се поднесени со Град на Рено од Eldorado, Циркус Циркус, и Сребро Наследство казина, укажува на три се во линија за некои големи реновирање, во согласност со Рено Весник-Весник.Наведени во дозволи за промени на Циркус Циркус е уривање и реконструирам работа на Дворот Бафет, Вилијам Хил Трка и Спортски Книга, Малце е Чај и Кафе Бар, Мидвеј, Коска Двор Пивница, и електрични надградби од патот на 50 ДОВЕДЕ до-светла на надворешноста на двете Северна Кула и Скај Кула, како и замена на 23,000 блескаво marquee светла и нови 277 volt моќ и контрола на нова светлина локации.Исто така има и планови да се надополни Циркус Циркус' спортски книга.Неколку дозволи поднесе барање за промени на Eldorado Казино се опише работа за реконструирам и додавање на нов пица паб да се наоѓа карши Пијалак Браќа паб.Бар Centro, исто така, се чини дека да се биде во линија за некои уривање работа и нови седишта, според новинската агенција.Промени во Сребрена Наследство вклучуваат додавање на нов дели, како и нова покер соба да се додаде на постоечки казино простор.Претходно овој месец, $2 милиони надградба на спортски книга во Сребрена Наследство е завршен.Сите три Рено, Невада својства се во сопственост и управувани од страна на Eldorado Установи Вклучени.На Рено-базирана компанија предводена од семејството патријархот и основач Не Carano, исто така, работи на Eldorado Одморалиште Казино во Shreveport, Луизијана, Scioto Падови Racino во Колумбо, Охајо, Mountaineer Казино тркачката патека и да се Впуштат во Chester, Западна Вирџинија, и Presque Isle Падови и Казино во Erie, Пенсилванија.Сребро Наследство и Циркус Циркус Рено биле стекнати од страна на компанијата во Падот на 2015 година кој е сопственик на блек џек јахта. Компанијата неодамна потпиша $1.7 милијарди договор за да се стекнат ривал Isle на Capri Казина Incorporated.Договорот вклучува $929 милиони на долгот со долгорочен карактер кои се чуваат од страна на компанијата и на нејзините подружници.Компанијата има 14 својства, вклучувајќи четири во Мисури, три во Ајова, два секој во Мисисипи и Колорадо, и по еден во Луизијана, Флорида, и Пенсилванија. кој е сопственик на црн даб казино.