Blackjack Pizza 16th St Greeley

Корпорацијата кој ќе го надгледува развојот на Русија е далечниот исток Primorye игри зона има одложена аукција на казино земјишни парцели, наводно, на барање на потенцијалните инвеститори.Кон крајот на минатата недела, во државна сопственост за Развој на Корпорацијата на Primorsky Територија најави дека на 28 август рок за примање апликации за аукција на игри зона subleases бил турнат назад до 28 септември blackjack pizza 16th st greeley.
На аукцијата сега е закажана за септември 29, иако Corporation резервирано право да се презакаже повторно под услов да дава три дена со претходна најава.Корпорацијата тврдат дека одложувањето беше побарано од страна на потенцијалните инвеститори, така што тие би можеле да добијат своите документи во ред.Корпорацијата понатаму тврди дека да се примени интерес од инвеститорите од Русија, Кина, Јужна Кореја, и "неколку Европски земји." Три парцели на земјиште на аукција опсег од 7.9 хектари (17.2 хектари) да 19.7 хектари.Компании заинтересирани во поставување казино операции се потребни за да се инвестира најмалку $120m за најмалите парцела и најмалку $300 милиони за најголемите, со allotments на игри маси и слот машини прикажување на големината на заговори.Некои од земјата, во прашање беше, наводно, изнајмени од страна на руско-Кинески ко-вложувања што не успеа да се констатира нивниот преговорите за договорот.Во април, Кинеската фирма идентификувани како Hein Longli беше казни за неуспехот да се направи било дент во Primorye земјиште тие се согласија да се развие начин назад во ноември 2015 година blackjack pizza 120th and sheridan. Primorye претставници најави планови за аукција во јули.Тоа е нејасно дали некоја од парцели вклучуваат имотот на кој Русија е Кралската Време Групата планира да изгради своја Феникс интегрирани одморалиште.Кралската Време почна претходна работа на Феникс во Март 2016 година, но проектот беше beset со постојана одложувања.Во јуни, локален суд донесе одлука дека Кралската Време неуспехот да се придржуваат до нејзините развој одредници значеше компанијата имаше ceded своето право на сопственост.Тоа е бидејќи се изјасниле дека Кралската Време поднел жалба на оваа одлука со Петтиот Арбитража апелационен Суд.Судот се очекува да се разгледа жалба некаде во август, иако немаше дополнителни информации има уште протекоа во јавноста.Додека ние не сме повикување на Primorye претставници лажговци, фактот дека тие го постојано harangued свои-ќе биде казино оператори за исчезнати рокови прави нивната подготвеност да го продолжи аукција рок за другите-ќе биде оператори изгледа малку надвор од карактер.Тоа би можело да биде дека интерес во птицата инфраструктура-сиромашните регионот беше повеќе млака од претставници очекува.Во моментов, само едно казино – Лоренс Хо е Tigre de Cristal – се нагоре и трчање во Primorye зона, и работата продолжува на тој проект е втората Фаза blackjack pizza 16th st. greeley co. Cambodian казино оператор NagaCorp продолжува да работи на своите ова тврдење Владивосток проект, иако аналитичарите не очекуваат тоа да се отвори до крајот на 2019 во најраната.Руски оператор Дијамант Среќа Стопанства се скрши во земјата на своите Селена одморалиште ова лето.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино сина припоени текила брод.