казино Aztar Evansville во индијана

Водечките казино оператор, Playfortuna, избира Nolimit Градот како директен партнер На мулти-година потпиша договор помеѓу Playfortuna и Nolimit Град ќе видите две здружуваат силите во директна партнерство благодарение на комерцијален во сопственост RGS платформа хостиран од страна на Nolimit Градот казино aztar evansville во индијана. Playfortuna се најавува својата посветеност да се интегрираат добавувачот е API со непосреден ефект.Друг договор поставени за софтверски услуги, благодарение на ефикасноста на Playfortuna и желбата да се интегрираат Nolimit игри казино сина колекција кула 750ml. Playfortuna, познат организаторот, позната за придонес библиотека на премиум слот услуги, како и хостинг активни казино streamer промоции, што операторот лидер во индустријата за својата единствена прегратка на live streaming светот казино сина припоени екстра ултра премија. Playfortuna планира да понуди играчи на целосен пакет на Nolimit Град игри, вклучувајќи ги и најновите возбудлив наслов 'Тесла вклучуваат динамика', објавен во март минатата година и неколку други познати наслови од студиото слично; WiXX, Казино Победи Спин и Октоберфест, меѓу другите големи игри.Претставник од Platfortuna, изјави: "Ние сме горди да се соработува со Nolimit Градот за време на раните денови и се среќни да биде една од првите потпишувањето со нив.Ние сме искрено импресиониран од нивниот висок квалитет на игри, и ние сме убедени дека нашите играчи ќе го цениме иновативни игра услуги како Nolimit." Малколм Mizzi, Раководител на Продажбата на Nolimit Град, додаде: "Ова се одбележува уште еден важен договор за нас и ние не можеме да се чека да се види нашето партнерство се претвори во нешто големо!Имајќи го сака на Playfortuna во нашата библиотека на клиенти е нешто ние сме горди да го објави." За Nolimit Град Nolimit Град е Стокхолм-базирани онлајн казино платформа и игра инвеститорот, нуди високо-квалитетни содржини и на услугите на операторите од целиот свет.Компанијата е дизајниран и развиен од својата платформа во куќата од земјата-up; воспоставување силен и моќен мотор кој може да се земе големи количини на игра и социјална интеракција во својот чекор, на двете десктоп и мобилни.Тоа е заедно да иновативен back office и бонус toolbox, овозможувајќи one-stop shop за нашите партнери.Тоа е многу флексибилен, и може да биде приспособена на индивидуалните оператор барања и потреби.Ние имаме некои од најпаметните умови и уметнички таленти во индустријата; луѓе страстни за коцкање и технологија.Тие ни помогнаа да се создаде портфолио пука со забава и ангажирање на игри за двете казино и лотарија оператори, вклучувајќи Октоберфест, Простор Аркада, WiXX, Кујна Драма: BBQ Журки/Суши Манија и се Обложуваат на Покер.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre џексон rancheria casino resort мапа.