казино кредити да долари калкулатор

Макао казина' бруто игри приходи (GGR) chalked а за 10,3 проценти раст во јули и покрај headwinds тоа соочуваат минатиот месец.Податоците од Макао Гејминг Инспекција и Координација Бирото покажа дека градот е GGR се зголеми на MOP25.33 милијарди долари (US$3.13 милијарди евра) година на година во јули, по повод одбележувањето на две полни години на последователни раст.Најновите бројки, исто така, претставува 12.6 проценти последователни се зголеми од јуни е ЧЕТКА$22.49 милијарди долари (US$2.81 милијарди евра).Јули резултати донесе Macau пазарот е GGR извештај за првите седум месеци од 2018 да MOP175.54 милијарди долари (US$21.64 милијарди евра), до 17.5 проценти од пред-годишниот период.Сепак, игри аналитичари беа малку поделени над Макао казина' најновите GGR картонче казино кредити да долари калкулатор.

StreetAccount консензус за Макао GGR беше во 9.8 проценти, додека Блумберг Хонг Конг консензус стави во 11.5 проценти.Меѓународен брокерски Унија Игри забележа дека резултатите биле поволни оглед на тоа дека Macau казина се соочуваат три headwinds во јули: неповолна календар со еден помалку недела; најтешките споредба на годината; и на Светското Првенство, кое привлече некои број на клиенти далеку од тули и малтер објекти.Резултатите, сепак, се во линија со нивниот 10 отсто прогноза, според Унија Игри сум коцкање проблем. "Што јули се зголеми за 10 проценти, или во линија со нашата прогноза, е нешто што гледате позитивно.Јули соочува со три headwinds," Сојузот Игри аналитичар Грант Govertsen рече во индустријата ажурирање во средата.Меѓународниот советодавен фирма прогноза Macau е GGR да се забрза со 13.8%, а 14.7% во август и септември, поради поволните календар и лесен времето споредба.Унија Игри, истакна дека Тајфунот Hato, смета да биде најсилната бура да го погоди поранешен португалски енклава во 53 години, и Тајфунот Pakhar зеде голем залак на Макао е GGR во текот на месеците август и септември 2017 имаат коцкање недвижности банирани. За цела година, Унија Игри одржува својата Macau GGR прогноза на 16 проценти под претпоставка дека ќе се види на 12 проценти раст во последниот квартал од годината.Меѓународен брокерски Sanford Bernstein, исто така делат ист оптимистичка перспектива на Макао казина' GGR во август, предвидуваат дека тоа ќе се зголеми помеѓу 15% и 17% во овој месец.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre имаат asda доби испорака слотови.