имаат коцкање недвижности банирани

Полска е првиот регулиран онлајн казино оди во живо со Playtech Caisno платформа Лондон: 5-ти декември 2018 – Playtech, водечки светски omni-канал игри компанијата, денес го слави лансирањето на Полска е првиот регулиран онлајн казино.Лансирањето знаци Playtech е ознака за земја за влез во брзо-растечки полскиот пазар како што продолжува својата стратегија на партнерството со води, основан оператори во регулирани и ново регулирани пазари.Новиот потфат ќе биде познат како Вкупно Казино.Домаќин на www.totalcasino.pl тоа ќе биде управувана од страна на Totalizator Sportowy која има истакнати историјата како оператор на Полска, национална лотарија и е најголем оператор во земјава.Претходно во 2018, Totalizator Sportowy избрани Playtech да биде својата официјална онлајн казино партнер, обезбедување на основната платформа, игри портфолио и услуги за поддршка дека започна денес. Totalizator Sportowy има кандидира Полска е лотарија услуги за шест децении и денес има мрежа од повеќе од 17.000 точки на продажба во земјата.Компанијата беше првично создадена за да се генерираат средства за изградба и реновирање на спортски објекти, практика која продолжува да овој ден.На Totalizator Sportowy проект следува Playtech работа со други Светот Лотарија Асоцијација членови кои го преземат слични чекори за да се прошири нивните игри нудат.Во последниве години, Playtech има развиено пошироката придонеси за Грција OPAP, Португалија е Дедо Kaza, Сисал во Италија, и трио на игри на среќа кои работат во Nordics вклучувајќи Финска е Veikkhaus, Данска е Danske Spil и Норвешка е Norsk Ѓубрето.Мор Weizer, Главен Извршен Директор, Playtech, рече: "Ова е значаен ден за Totalizator Sportowy и за Playtech.Многу напорна работа помина во последните девет месеци да се изгради возбудлива, стабилна, безбедна платформа за Полска е играчи.Им должиме голема благодарност до нашите нови партнери на Totalizator Sportowy и со нетрпение очекувам долго, успешна врска. "Нашата посветеност кон иновативни, водечка индустрија на производи и скала и флексибилност на нашите игри платформа значи Playtech е јасно партнер на избор за водечка земја-базирани оператори во ново регулирање на онлајн пазарите." За Playtech Основана во 1999 година и премиум наведени на Главниот Пазар на Лондонската Берза, Playtech е технологија лидер во коцкање и тргување финансиски индустрии. Playtech е коцкање индустрија е водечка технологија компанија, доставување на бизнис интелигенција-управувано коцкање софтвер, услуги, содржина и технологија платформа цела индустрија е најпопуларниот производ verticals, вклучувајќи казино, во живо казино, спортско обложување, виртуелен спорт, бинго и покер.Тоа е пионер на omni-канал коцкање технологија преку интегриран платформа технологија, Playtech ЕДЕН имаат коцкање недвижности банирани. Playtech ЕДЕН обезбедува податоци-управувано маркетинг експертиза, еден паричникот функционалност, CRM и одговорен коцкање решенија преку една платформа низ производ verticals и низ мало и онлајн имаат asda доби испорака слотови. Playtech партнерите и да се инвестира во водечките брендови во регулирани и ново регулирани пазари да ја испорача на своите податоци-управувано коцкање технологија преку продажба на мало и онлајн синџир на додадена вредност имаат asda откажана периодични слотови.
Playtech овозможува на своите технологијата на Б2Б основа на индустријата водечките мало и онлајн оператори, земја-врз основа казино групи и владини спонзорирани субјекти, како што се игри на среќа.Како на јуни 2018, преку стекнување на Snaitech, Playtech директно поседува и работи во водечките спортски обложувања и игри бренд на интернет и мало во Италија, Snai. Snaitech работи B2B2C модел, како оператор на услуги, овозможувајќи franchisees за искористување на Playtech технологија оџакот во трговијата на мало опкружување при работа водечки бренд, Snai, директно на интернет како B2C бизнис.

Playtech е Финансии Дивизија, наречена TradeTech Група, е технологија лидер во CFD тргување и финансиски индустрија и работи како на B2C и B2B основа казино адмирал колосеумот chvalovice tschechien. Playtech има вкупно в.5,800 вработени низ 17 држави и е со седиште во Isle of Man.За понатамошни информации, молиме контактирајте: Playtech саладин Џејмс Њуман, Раководител за Односи со Инвеститорите & Корпоративни Комуникации c/o Headland Консултантски Headland Консултантски Том Џејмс, Џек Gault +44 (0)20 3805 4822 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино адмирал колосеумот kommende veranstaltungen.