планината коза планирање покер на интернет

Австралиската слотови производителот Aristocrat Технологии претстави својот нов $45 милиони седиште во Summerlin, Лас Вегас во четвртокот.Откако малолетник играч во Северна Америка казино индустријата, компанијата има украдени значителен удел на пазарот од домашните гиганти како Научна Игри и IGT во текот на изминатата деценија и, со тоа, има трансформира казино подови на Америка.Поминаа редовите на класичен Среќа 7s, заменува со Aristocrat е hulking, футуристички Хеликс кабинети — ергономски дизајниран терминали со висока резолуција на екранот и quad звучни системи.Но на компанијата врска со Лас Вегас е взаемно трансформација.За 60 години на домашен производител на "pokies," како тие се познати колоквијално во Австралија, Aristocrat сега е една од глобалниот пазар лидери во казино технологија, и својот нов кампус одразува својот статус како голем играч и работодавачот во Лас Вегас.Тоа е толку многу дел од Вегас воспоставување овие денови, во фактот, дека еден на директори е во брак гувернерот на Невада, кој е за, како "аристократски" како што можете да добиете во република македонија.Денес компанијата е лиценциран во 240 јурисдикции во 90 земји и има вкупно глобалната вработен база од 3.000, но на НАС — и Лас Вегас, особено — стана чука срцето на својот бизнис.Извршниот ДИРЕКТОР на Тревор Croker презеде кормилото на компанијата во 2017 и брзо да донесе одлука да се движи од својата традиционална Сиднеј база.Австралија сега сметки за само 20 проценти од Aristocrat бизнис, а 65 проценти е спроведено во САД.Она што можам да кажам во врска со овој кампус?Се заработени тоа", рече претседателот на Иан Blackburne како тој се намали на сина лента надвор од новиот штаб, Лас Вегас Преглед-Весник, објавија во четвртокот планината коза планирање покер на интернет.

"Имавме само еден материјал присуство во еден дел од еден сегмент од овој бизнис пред една деценија." Пред десет години, на почетокот на финансиската криза, Aristocrat беше бори и бил принуден да се поведе ефикасност диск што се вклучени широка работни места.Ова е и покрај фактот дека многу од своите конкуренти се соочува со рекорден раст во исто време.Следната година, Aristocrat објави нето загуба од $157.8 милиони евра.Закрепнување и последователните експлозивни раст биле потпомогнати од страна на некои прецизното придобивки, повеќето значително својата 2014 купување на Видео Игри Технологии (VGT) за $1,3 милијарди.Поради намалувањето на финансиските резултати во Австралија, договорот тројно неговата изложеност на американскиот пазар, каде што тоа е "примарниот пазар-споделување на gainer" оттогаш, според аналитичар Eilers & Krejcik Игри.Минатата година, влезе во мобилни игри на пазарот, преку својата купување на Plarium за 500 милиони долари и Големи Риби Fames за $990 милиони евра планината коза софтвер за планирање на покер на интернет. Aristocrat е нов Summerlin кампусот се состои од два три-приказна структури на околу 90,000 квадратни метри секој и ќе куќа околу 800 на својата 1,100 Вегас-врз основа на вработени, според LVRJ.Обидувајќи се да дознаете дали постојат било казина во лас Вегас кој ја носи aristocrat слот машина наречена Polynesian баунти планината богови казино ruidoso nm.