најблиску казино да Alva оклахома

Рационално Група и GVC Стопанства имаат одобрение за долгорочна одобрување да продолжат да работат во романскиот пазар од страна на државата Националната Канцеларија за Игри (ONJN).Новиот лиценци за секоја компанија ќе стапи на сила на 1 септември, со пар има работеше под привремената лиценци од септември 2015 година најблиску казино да alva оклахома. Amaya брендови PokerStars и BetStars ќе продолжи да биде достапен во Романија, додека Full Tilt повеќе нема да биде на располагање во земјата за да бидат во согласност со регулаторните барања. Full Tilt е играч база ќе се преселила на PokerStars.ro.
Amaya Заменик-Претседателот на одделот за Корпоративни Комуникации, Ерик Hollreiser, рече на Рационално Група обезбедување лиценца: "Ние сме многу среќни да понуди светски покер и обложување спортски брендови да се Романците според локалната законска рамка најблиску казино да altus оклахома. "Ова покажува Amaya заложбата на одговорни раст на онлајн коцкање со поддршка на локалната регулатива што е добро за играчи, добри за операторите, и обезбедува приход за регулатори." На ONJN има, исто така, доделува GVC целосна и трајна 10-годишна лиценца да работи спортски обложувања и казино игри во земјата преку подружница главата напред Ограничени, како и класа 2 лиценца за да се обезбеди главата напред со соодветен софтвер и хостинг услуги.Главата напред има работат во Романија, според Sportingbet бренд и условите на привремената лиценца од септември 2015 година најблиску казино да amarillo тексас. Главен Извршен директор на GVC, Кенет Александар, рече: "Ние сме среќни да биле доделени на трајна лиценца во Романија малку реката казино отворање датум. "Тоа е атрактивно и растечки пазар каде Sportingbet бренд е повеќе популарни. "Ние сме фокусирани на развивање на нашиот производ линија таму со цел да се привлечат нови клиенти и расте нашиот бизнис.".