казино адмирал Asch да Tschechien

Атлантик Сити казина имаше продуктивни јули и покрај познатиот boardwalk се прикажуваат скоро како многу впечатлива работници како туристи.Според Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување на законот, AC осум казина пријавени вкупно тули и малтер игри на приходите од само под $258m во јули, до 5.3% од истиот месец минатата година.Вкупно табела игра приходи се зголеми од 11% до $75.7 m, додека неговото место беа до 3.1% до $182.2 м.Додај во рекорд $17.4 m онлајн коцкање приходи на државата лиценцирани сајтови објавија минатиот месец и вкупно игри приходи фигура беше до 6.9% до $275.3 м.Сепак, треба да се напомене дека оваа јули имаше уште еден викенд од јули 2015 година, и со оглед на казино оператори сакаат да обвинуваат приходи се намалува на отсуство на такви бонус време на викендите, тоа е само фер да зборуваме за тоа кога на чевли е на другата нога.Пет од осумте места објавено земјиште базирани на приходи, добивки, предводена од Borgata, кој скокна 12.5% на рекордни $80.8 м.Месец најголемата добивка припаѓале на Tropicana, која leapt 13.8% до $33.2 m, скоро доволно да се dethrone повеќегодишни број два Harrah ' s, кој падна 5.2% до $34.2 м.Остатокот од пакет заврши како што следува: Цезар Атлантик Сити ($31.2 m, +7.6%), Bally е ($21.7 m, -4.8%), Златна Грутка ($21.3 m, +6.2%), Одморалишта ($17.9 m, +6.2%) и Труба Таџ Махал донесе до задниот дел со $и 17,5 m (-8.2%).Таџ Махал е поставен за да ја затворите Октомври казино адмирал asch да tschechien. 10 откако сопственикот Карл Icahn изгуби трпение (и наводно $100) со местото на одржување е впечатлива unionized работници.Членовите на Обедини-ЕВЕ Локалните 54 одеше надвор од работа во текот на јули 4 викенд одмор за да протестираат Icahn scrapping нивните здравствени и пензиски бенефиции кога тој дојде на сопственост на банкрот сопственост во 2014 година казино адмирал cz furth im валд. Штрајкот е веќе најдолг работа прекин во AC е казино, историја и унијата вели дека има намера да оди на picketing и покрај Icahn е изјава дека тој е преземање на неговиот рулет топката и си оди дома.Во меѓувреме, 105 работници на имотот Хард Рок Кафе само научени тие ќе ги загубат своите работни места од страна на Окт казино административен асистент на работното место. 5, на пет дена пред Таџ е 2,845 персонал хит на тули.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино адмирал колосеумот kleinhaugsdorf настани.