колку пари имате да победи во казино да плаќаат даноци

"Сакав да победи WSOP Играч на Годината од моментот кога седнав на мојот прв WSOP настан во 2008 година колку пари имате да победи во казино да плаќаат даноци. ONCHAN, Isle of Man – 24 февруари 2017 – ѕвезди не беа во сила на 3 Годишна Глобална Покер Индекс (GPI) Американски Покер Награди, кој го видов Тим PokerStars Добрите Џејсон Mercier и Џејсон Somerville и популарни PokerStars ТВ коментатор Џо Stapleton добиваат награди за различни напори и достигнувања во 2016 година колку пари имате да се поминат за да се добие казино домаќин.
Не сум сигурен дека јас имале или некогаш ќе имаат уште една недела, како што го доживеале за време на WSOP минатото лето.Добивање на прв, втор и тогаш прв во три последователни првенство настани дефинитивно беше неверојатно чувство.Тоа е ретко да се фати како грејач, и јас сум само благодарен и среќен што бев во можност да го фати оган се допаѓа тоа." Друг покер херој, Тимот на PokerStars Про Џејсон Somerville, дојдоа далеку со награда за Грч Streamer на Годината.Собирање на еден од четирите нови награди да биде додадена на листата на категорија оваа година, Џејсон Somerville победа ја нагласува својата континуирана заложба за создавање исклучителни содржина за широк спектар на публика, како и неговата популарност меѓу покер фанови сака парк ил слот машини. PokerStars.com и PokerStars.еу работат на глобално ниво под лиценци од Isle of Man и Малта влади, соодветно.Игра Одговорно!За повеќе информации за одговорен игри ве молиме посетете ја нашата веб страница на https://www.pokerstars.com/about/responsible-gaming/ за добивање на најновата коцкање вести од Калвин Ayre ниска залог слот машина победи. Тимот на PokerStars Про Џејсон Mercier имаше неверојатна година во 2016 година кој неверојатно работи во Лас Вегас со 11 cashes на Светската Серија на Покер, вклучувајќи и две прво место заврши дека запленети него блиску до $700,000 и својата четврта и петта Светската Серија на Покер нараквици; на крајот зголемување на неговата вкупно живеат добивки да ги $17.4 милиони денари сака казино во minden la.