холандија казино Aanbieding 35 евра

GVC Стопанства Саладин.воскресна својата понуда да купи Bwin.партија за вториот пат, надевајќи се да се земе bwin е вниманието од ривал понудата од 888 Стопанства холандија казино aanbieding 35 евра.
GVC направени капитално финансиран понуда да bwin одбор на петок, која вредности на компанијата на околу £1.03 b ($1.6 b).Под GVC најновиот пари-и-акции се нудат, bwin.партија акционерите ќе има право да ги прими, за секој bwin.партија споделување, 25p во паричните средства и 0.231 нови GVC обични акции.Предлогот е базиран на GVC затворање цена на акција на август 6 на 435p по акција холандија казино 24 uur отвори. "GVC е тесно соработувајќи со bwin.партијата и на нејзините советници со цел да се напредува и на останатите отворени аспекти од својот Предлог да им се овозможи на bwin.партиски Одбор за да се направи целосна евалуација на Предлогот џокер онлајн казино apk преземете. GVC предвидува дека оваа работа треба да се констатира во следните 5-10 работни дена", рече GVC во соопштението џокер покер 5 од вид. Bwin.партијата беше ставен на продажба во ноември и добил голем број на пристапи, вклучувајќи 888 Стопанства, која беше потврдено на г 1b понудата во Мај. GVC претходно соработува со Amaya Игри на 110p по акција понуда на 9 јули, но bwin беше непријатно со комплексноста и неизвесност на понудата, и го одбра 104.09 стр по акција од 888 џокер покер приклучоци или подобро. GVC одби да се повлече од bwin наддавање војна и соработува со Cerberus Capital Управување за обновена понуда од околу £1b.Најновата понуда, 2.4% повисока од својата 27 јули понудата, се уште е кратко на 140p по акција која bwin инвеститор Џејсон Ader на SpringOwl му вели ќе и даде GVC шанса да победат против 888.

Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre рок казино во тампа на флорида.