џеси смит блек џек улица

Постојат 347 Националната Лотарија играчи кои станаа милионери во Обединетото Кралство во 2016 година или речиси еден милионер ден.Ова е според најновите податоци објавени од страна на лотарија оператор Камелот, кои објавија дека бројот на лотарија милионери оваа година има надмина 341 рекорден број на лотарија играчи во 2015 година џеси смит блек џек улица.

The Sun објави дека 347 играчи добиле чекови за £1 милиони денари (US$1.22 милиони евра) или повеќе, во 2016 година, споделување на банка-busting £862m (US$1.06 милијарди евра).Рекорден број на Националната Лотарија на победниците, беше остварен и покрај контроверзни промени на Лото што го видов број на топки, зголемување од 49 до 59 и шанса за победа на џекпот се намали од еден во 14 милиони евра за еден во 45 милиони евра џери е грутка казино телефонски број. "Тоа е рекордни 12 месеци со повеќе милионери слави со џиновски проверки од кога било досега.Националната Лотарија промени животот, а не само на победниците, но исто така и за проектите кои добиваат поддршка,"Високи победниците советник Енди рече Картер џерси сити казино во парк. "Ви благодарам на сите кои купиле билет или scratchcard во 2016 година како тие помогнаа да победи Олимписки медали и поддршка на локалните заедници." Дејвид и Керол Мартин од Шкотскиот Граници, и анонимен победник дели на Националната Лотарија е најголем џекпот на г 66 милиони денари (US$81.1 милиони евра) на 9 јануари.Најголем победник на оваа година беше Дејвис семејство-то од Monmouth, кој го сподели EuroMillions џекпот на г 61 милиони долари (US$74.96 милиони евра) во јули.Анонимен билет-носител, од друга страна, ја зеде дома целиот г 35 милиони долари(US$ 43.01 милиони) џекпот во април.Камелот, исто така, објави дека EuroMillions видов 50% зголемување на линија за да £2.50 (US$3.07) благодарение на промени тоа го направи и воведување на нов Среќна Ѕвезда бројот дека намали шансите за освојување на џекпот од еден во 117 милиони евра за еден во 140 милиони евра.Традиционално luckiest зграда професија беше одземен исклучување на насловот на luckiest професија за оваа година, како cabbies и lorry возачи победа повеќе £1 милион плус награди.Производство и продажба на работниците беа во заедничкиот трета позиција, проследено од страна на наставниците.Рекорд месец оваа година беше септември, кога 53 играчи низ сите Националната Лотарија игра, вклучувајќи GameStore онлајн игри и scratchcards, станаа милионери.Вкупниот даде добри причини низ земјата се зголеми на г 36 милијарди долари (US$44.24 милијарди евра).Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre постои казино на славна личност работ.