постои казино на славна личност работ

На Филипините Забава и Игри Корпорација (PAGCOR) е во потрага по P40.8 милијарди долари (881.3 милиони денари) вкупно игри на приходи за 2015 година, но проекција се очекува да се забрза следната година, кога Градот на Соништата влегува целосна операции.На Филипините Забава и Игри Корпорација (PAGCOR) е проектирање мал пораст на приходите за 2015 година, но ветува дека работите ќе бидат подобри во наредната година кога Melco Круна Забава е Градот од Соништата Манила влегува целосна операции постои казино на славна личност работ. Pagcor Претседател и извршен ДИРЕКТОР Cristino Naguiat Jr постои казино на духот на тасманија. кажано локалните пратениците игри орган е во потрага по P40.8 милијарди долари (881.3 милиони евра) во вкупните приходи за оваа година, Бизнис Огледало објавија во вторникот.Државата-се кандидира игри фирма објави нето-приходи од P293.1 милиони ($6.33 милиони евра) за јуни 2015 година, која рече е зголемување за повеќе од 200% во однос на P96 милиони ($2.07 милиони евра) приходи од истиот период минатата година постои казино на богородица voyages. Naguiat рече на агенцијата блескав резултати може да се припише на зголемување на игри на приходите и намалена дневни трошоци. "Ние сме среќни да објавиме дека нашите игри операции ни овозможи да се генерираат бруто-приходите на P3.47 милијарди долари (74.9 милиони евра) за јуни 2015 сам.Овој износ се одразува значително зголемување на P423.83 милиони ($9.15 милиони евра) или 13.91% во споредба со јуни 2014 година," Naguiat се вели во соопштението.Работите ќе биде уште подобро следната година, со Pagcor банкарскиот на Градот на Соништата Манила случува во полна операции за да се гребло во најмалку P42.4 милијарди долари (915.8 милиони денари).Медиум Светот на Бизнисот, цитиран Pagcor Претседател и COO Хорхе Sarmiento велејќи: "Кога операции на Градот на Соништата наполни-се залагал и на пазарот се подобрува, ние се чувствуваме дека има шанса да се изгради на таа цел." Pagcor веројатно ќе треба да го одржи својот облози некаде на друго место.На почетокот од оваа недела се појавија извештаи кои на новосклучените казино оператор мораше да се прости од некои од неговите работници, како дел од "трошоците рационализација" откако претрпе нето загуба во првата половина од 2015 година, главно поради повисоките трошоци и недостаток на Кинески Вип.Градот на Соништата Манила е Melco Круна Забава е првиот обид надвор од Макао.Казино одморалиште карактеристики VIP и за масовниот пазар игри објекти со капацитет од 380 игри маси, 1,700 слот машини и 1,700 електронски маса игри, додека неговата не-игри придонеси вклучуваат хотел, мало, храна и пијалаци и забава објекти.Но integrated resort е вршење лошо близнаци реката казино настани светилник бар. Melco рече Град на Соништата Манила генерирани приходи од 75 милиони долари и заработувачка од $12.5 милиони во првата четвртина на операции.ВИП промет беше објавено на $495.8 милиони евра, маса маса пад беше $116.6 милиони евра, слотови рачка беше $465.1 милиони евра и не-игри приходи дојде до $28.6 милиони евра.Градот на Соништата Манила е втор на четири интегрирани казино места во Pagcor е 120 хектари проект за развој Забава Градот, по Bloomberry Одморалиште Корп е Solaire Одморалиште и Казино.Третиот проект, Тигар Установи' Манила Bay Места е закажана за да го отворите во декември 2016 година, а четвртиот проект, Genting Група и Глобалната Алијанса Група Места Светот Bayshore се очекува да биде завршен до 2018 близнаци реката казино настани центар. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.