постои казино на кралицата марија 2

acau казино оператор Галакси Entertainment Group Ltd е најмен Тед Чан Ying Тат (на сликата), поранешен висок управник на својата Macau пазарот ривал Melco Летувалишта и Забава Ltd, како главен оперативен директор на својата "Јапонија тим за развој".alaxy Забава рече така е во четврток соопштение за медиумите. Melco Установи е исто така suitor за Јапонија, казино лиценца.р Чан оставка од она што тогаш беше Melco Круна Забава Доо во ноември 2016 година, за што фирмата рече беа "лични причини".e биле именувани Melco Круна е главниот оперативен директор во февруари 2012 година постои казино на кралицата марија 2. Тој се приклучи на фирма во ноември 2008 година, откако биле регрутирани од единица на Amax бренд, кој го обезбеди ВИП коцкање услуги на Altira Macau casino resort во Taipa.rancis Луи Yiu Tung, заменик-претседателот на Галакси Забава, се вели во соопштението содржани во четврток порака на тој беше "сигурен" дека Г-дин Чан ќе "се додава значајна вредност за нашите постоечки тим и успешно да се вози на извршување на нашата Јапонија Меѓународната експанзија амбиции." e додаде: "Ted носи богатство на игри и интегрирани одморалиште искуство да Галакси Забава." р Чан ќе биде базирана во Јапонија.Неговото назначување беше ефикасна од април 10 близнаци реката казино вработен коментарите. Четврток белешка од брокерски Sanford В близнаци реката казино настани вечерва. Bernstein Ltd рече институцијата гледа именување како "позитивен за Галакси", додавајќи дека престана Г-дин Чан "ќе конкурент" во Макао домашниот пазар близнаци реката казино забава распоред. #8220;компанијата е на позиционирање себеси како силен потенцијал кандидат за Јапонија integrated resort развој доколку игри процес беа да се движат напред, во" забелешка додадена.alaxy Забава е Г-Луи изјави во врска со Г-дин всушност мека: "јас би сакал да ја искористам оваа прилика да упатам искрена благодарност до Мајк за неговата значајни придонеси за компанијата е успех за време на неговиот девет година мандат." n помошник на Филипини Претседателот Rodrigo Duterte, наводно, во средата објави дека Галакси Забава ќе им биде дозволено да имаат казино одморалиште на Филипините одмор на островот на Boracay.Ажурирани 4.15 часот, април 12) блек џек bluffs за продажба.