е нелегално коцкање во висконсин

Австралија е greyhound трки индустрија е во криза по истражен телевизиска програма откри шокантна малтретирање на животни во установа за обука.Целиот одбор на Greyhound Трки Нов Јужен Велс бил разрешен и политичари се јавувате за привремена суспензија на индустријата.На furore започна по Четирите Краишта емитувана скриена камера снимката на greyhound тренери користење 'телевизија baiting' да ги учат кучињата да се трка.На местото на стандардната вештачки мамка, живи животни – зајаци, possums, прасиња, итн е нелегално коцкање во висконсин. – беа врзани за механички мами.Откако тие грабнати во облаците за да ја намамат, кучињата ќе maul на животни, водечките нив да се очекува слична 'награда' кога тие им била заклучена од почнувајќи портата за време на тековен трка.Процесот на 'blooding' кучиња одамна е нелегално во Австралија, но, како на снимката покажува, таа има долг пат пред да биде целосно искоренета.Шест тренери се суспендирани во нов јужен велс, 10 повеќе во Викторија и 13 во Квинсленд.Задача сила е поставен за да се испита колку е распространета практиката на телевизија baiting останува.Нов јужен велс Трки Министерот Троја Грант нареди на разрешување на дербито одбор бидејќи "заедница има изгубено довербата во индустријата, и ние сега треба чистиот воздух, со цел да се реформира и преструктуирање на индустријата." Грант рече NSW greyhound индустрија е достоен за годишен $300 метри, вработување или ангажирање над 15k поединци.Грант акции не беа доволно да ги задоволи нов јужен велс Зелените ПРАТЕНИКОТ Јован Kaye, кој рече дека сите greyhound трки треба да биде привремено прекината во нов јужен велс до работната група ги открива своите наоди.До тогаш, Зелена верува дека "без оглед на трката се случува во нов јужен велс ќе немање интегритет," како што некои кучиња во конкуренција ќе се крвав додека другите не покер турнири во сан антонио. "Не постои начин на кој може да се види како фер коцкање производ." Владата во Викторија има назначено комисија да го испита своето трки индустрија, но допрва треба да се земе било дисциплинска постапка против своите членови на одборот покер турнири во рено nv. SPORTSBET Е КУЧЕШКИ СТИЛ Ова беше веројатно најлошото време за Ауси онлајн обложување оператор Sportsbet да го објави својот Педесет Нијанси на Greyhound промо.Како би можело да се очекува од една компанија во сопственост од страна на Ирски pranksters Paddy Power, irreverent место зема мочаат на "мама порно' филм, но тие би можеле да се жали облекување на девојката во bunny костим и го има кучето потера неа долу на патеката.Потоа повторно, тоа е Sportsbet, па веројатно не.Запрепастувачки е тоа, што место дојде под оган од животинско права групи, кои ги нарекол експлоатативна и деградирање на животните.Животно Ослободување изјави портпаролот на Австралискиот Daily Mail групата "целосно да и се спротивстави на целата претстава за бестијалност, што е јасно е имплициран во двосмислена светлина." Во одговор, Sportsbet вели 'Tilly' беше усвоен преку Greyhound Донесување Програма, и Sportsbet ги охрабри другите да се однесуваат на усвојување на некое животно од јаз.grv.org.ау.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер турнири во санта роса.