цитат A Propos Du покер

Ли Дејви продолжува својата конфесии серија од delving во тежина на пишување за донесувањето на еден член на покер заедница.Смртта е на мојот ум многу скоро.Јас сум 40, и како што јас возраст па не секој друг.За многу години јас се избегнува Суровата Reaper цитат a propos du покер. My Mum претвори 60 овој викенд, и Татко ми е само 63 cisco isr 4331 nim слотови. Тие се само кученца во мојот епохи демографски на родителите.И мајка ми и татко не е точно столбови на здравјето.До скоро, и двете имаат пушеле за многу години, помина доволно часови во паб да ме направи да се грижите за нивните алкохол, доведе многу sedentary начин на живот, и јадат многу погрешно things игра гувернерот покер 2.

By контраст јас сум целосно спротивна.Јас не пијат, пушат, водат активен животен стил, и не сум вегетаријанци.Јас, исто така, тренер на луѓето да го промените својот начин на живот, навики, така што тие може да се даде себе најдобра шанса да имаат долг и здрав начин на живот.Но, обидете се што може да ми јас не може да влијае на моите родители една iota.Мајка ми неодамна се откажете од пушењето.Толку сум горд на неа.Мојот татко исто така се откажете за два месеци, но неодамна почна повторно.Јас сум исто така, се горди на него за да се обидува.Тој има страшно кашлица; тоа е причина тој се обидел да се откажеш, и кога тој не се откажат, кашлица dissipated.Ова утро слушнав него кашлање уште еднаш.Дојдов downstairs да се најде него седи на кујнската маса со цигара во устата.Освен ако не го менува брзо, пушењето ќе culminate во рана смрт.Јас се лути на мислата мора да се исчисти својот неред, по што тој се качил.Јас се лути на чувство на тој начин.Сакам да покажат љубов и сочувство, но јас сум се борат внатрешна војна со оваа.Тоа не доаѓа лесно за мене.Мислам дека за она што ќе го каже кога тој умира.Таму ќе биде погребот.Тоа нема да биде религиозен.Јас сум најголемиот дете.Тоа ќе биде очекува од мене да се земе на подиумот и да кажам неколку зборови?Кога мислам дека за моите obituary јас сум во недоумица.Јас би сакал да застане таму и да се каже она прекрасен човек, тој е.Да му даде лошите испрати надвор.Но тоа е тешко да се најде зборови.Тој е многу приватни човек.Тој е северна човек.Тој е човек на човек.Тој ги сака луѓето, но тој не покажува нив.Нема бакнежи.Нема прегратки.На моменти делува така insensitively дека сте сигурни дека тој не се грижи.Но тој го прави тоа.Вие не добие многу од него.Неколку зборови и да имате среќа.Сакам да застане таму и да се каже вистината.Можеби, неговата смрт, и мојата наредна слика на еден човек чиј живот беше скрати од страна на општеството дека поттикнуваат луѓето да пушат, пијат и јадат стомакот-скапува shite, ќе им помогне барем на една личност да се промени?Или би можел да ги игнорирате оние работи.Јас би можело да се зборува за фактот дека тој усвоени од мене кога бев неколку години.Како тој посвети својот живот на својата работа, па имавме храна на нашите маси; како тој никогаш не бил дома, бидејќи ни е потребно облека на нашиот грб.Тоа е незгодно син на кучка.Како покер писател, треба да се користи за смртта.Покер играчи умре и кога го прават тоа, тоа е наша работа да ја информираат широката јавност за ова.Тоа е тешка задача, и оној кој може да ве чини скапо ако добиете тоа погрешно јас еднаш напишав еден краток напис за смртта на Јоханес Strassmann.На почетокот на статијата јас спомнав тоа колку социјалните медиуми е одговорен за погрешно се шири зборот дека Чад Браун имаше, исто така помина.Покер играч не ни се допаѓа начинот на кој јас се опфатени тоа.Тој верува дека тоа го прочитате на начин што ќе помислите Чад Браун умреле предвреме.Јас се смета да биде senselessly, несоодветни, и неспособен да прави мојата работа.Јас не значи да повреди никого чувства.Јас повторно да ги прочитате казната бројни пати.Јас, исто така, побара другите да го прочитате тоа за мене.Никој не верува дека има нешто во ред со начинот на кој јас го имав напишано тоа.Намерата беше да звук.Но, за ова еден човек, кој бил близу до Чад Браун, тој се чита многу различно.Јас дознав на потешкиот начин дека потпрена на социјалните медиуми, како и вашите информации за извор во овие работи, би можел да доведе до непријатни падне.Истиот проблем се случи со донесувањето на Дејв 'Devilfish' Ulliott.Мојот совет ќе биде да се игнорираат социјалните медиуми.Само маска на вести кога е дојде од официјален извор.Јас разбирам некои луѓе итност во ударни вести прв, но овој е донесувањето на нечиј живот.Ова е сосема различен сок.Чувајте го во тенџере.Донесувањето на Devilfish исто така ме доведува до проблемот јас alluded за да на почетокот на овој дел.Постојат луѓе кои ќе имаат сакаше Devilfish и луѓе кои не.Неговите верувања, вредности и однесување, би се качил надолу како млеко за некои, и роуз буш за другите.Па како не ви пишувам за еден човек, кој го дели мислењето толку јасно?Дали ви е само да се држи со факти?Дали ви пишувам за ваше мислење, брадавици и сите?Дали ви пишувам за вашето мислење со стиснете на пристрасност?Мислам дека вашата линија зависи од вашата врска со починатиот.Во моето мислење, лична приказна, во прилог на донесување на лицето, е најдобар начин за тажна вест да биде пријавено.Ако нема лично да бидат додадени, а потоа директно до фактите се најдобар начин да се оди.Јас еднаш напишав за еден човек кој играл во мојата локална дома игра.Тој беше наречен турски Курт.Тој беше најголемата риба во играта.Тој умре прерано од рак.Кога сум пишувал за него, сум направил сигурен дека се опфатени сите прекрасни аспекти на неговата личност, но јас исто така, направи вистински.Јас опфатени фактот дека тој имал коцкање проблем, и дека тој е еден од играчите ние preyed по во играта.Добив прекрасен писмо од неговата ќерка заблагодарувајќи ме за пишување на ваков срцето rending член за нејзиниот татко.Тоа лесно може да се качил на друг начин; такви се фини линии со овие работи.Треба да се има доверба и кога пишувате работи како оваа.Ако не го поседуваат тоа, да не го допре.Две последни статии, за полагање на Devilfish, направи за голем учењето на точки за тоа како да се пишува за чувствителноста на оваа тема.Еден е одличен начин да се пристапи кон предметот, а другата е целосно спротивна рулет игра бесплатно казино. Des Вилсон, во Независната, напишав првата статија сакам да се зборува за.Тонот на член е сите во ред.Додека може да има вистина во Вилсон зборови, тие се несоодветни со оглед на околностите, и тоа е тонот тој го користи тоа ги прави несоодветни.Тоа се чувствува како личен напад, наместо пренос на вистината.Статијата напишана за PokerNews, од страна на Џеси и Мики Мај, беше многу подобар начин да се покрие тажната вест.Начинот на кој приказната го следи сликовно агол беше голема.Тонот на член е хумористичен, и Може дури и успеа да пишувам за некои од помалку пожелно ѓаволиите на Devilfish, но со време тие го достигна тој момент, тонот и презентација на член мораше да се омекнат работи совршено за нас.Тоа е тешко да се покрие полагање на никого.Но, ако ова е како што сакате да заработите вашиот монета сте имале подобро да се добие разбирање на тоа.Ве повикувам да го прочитате и на овие статии и да научат од нив.Не само што тоа ќе ве направи подобар писател, но исто така ќе се намали веројатноста дека вашиот пенкало ќе се намали длабоко во најлошите случаи.Како William Blake еднаш рече: "вистина што е кажано со лоша намера победи сите лаги што може да се измисли." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre рулет игра казино правила.