Torin блек џек обнова на комплет

Ревизори на дневни фантазија спорт оператор FanDuel изразија "значителен сомнеж" за компанијата иднина ако повеќе НИ држави се утврди тоа е нелегално коцкање оператор.На Единбург-базирани FanDuel неодамна го објави својот годишен извештај, кој се покажа дека компанијата ужива рекорд приходи од $87.7 m 18 месеци што завршува на 30 јуни, 2015 година torin блек џек обнова на комплет. Сепак, на пред-даночни загуби дојде до $94.9 м, во споредба со загуба од само $11.3 m во претходниот извештај torin блек џек масло приклучок. FanDuel обвини ескалацијата на загуби на неговата одлука да се "значително" ја зголеми својата маркетинг и развој на производи, додека инсистираат дека компанијата финансиски резерви – кој падна од $274m да $47.8 m како на 30 јуни – се доволни за да се види преку наредната година. FanDuel бранеше своите трошоци од страна на напомене дека неговите платени активен играч база имаше quintupled 1.25 м од 30 јуни, и рече на инвестиции беа направени ќе "вози идниот успех и раст на групата со заради разгледување на тековните судски прашања." Оние прашања вклучуваат во нејзината тековна се бори со Њујорк државниот обвинител Ерик Schneiderman, кој успеа да го убеди двете компании да излезете неговата држава се додека тие би можеле да го убеди судот дека тие не беа прекршување на државата коцкање закони, или државните законодавци изменет нивните закони да се експлицитно овласти вистински пари, DFS игра.Њујорк е далеку од единствената држава која има дадено DFS на сокол е раш од 'податоци течење' скандал upended индустријата во октомври минатата година.Додека некои држави имаат бидејќи се зема про-DFS законодавен пристап, други го следеа во Њујорк доведе, и двете FanDuel и ривал DraftKings сте излегле Ајдахо и Алабама само во изминатите две недели. FanDuel годишниот извештај се обидел да го стави својот принудени на пазарот излегува во перспектива од страна на велејќи дека тие претставуваат "помалку од 20% од вкупниот промет" во нејзините најнови финансиски извештај.Но на компанијата ревизори Дилоит изразија помалку сончево outlook и предупреди дека компанијата може да се соочи со реалните проблеми доколку продолжат сегашните трендови.Конкретно, Дилоит високи законски орган Џејмс Boyle предупреди дека изгледите на повеќе држави затворање исклучи го DFS чешми "претставува материјал неизвесноста која фрла значителен сомнеж врз [FanDuel е] способност да продолжи како ќе загриженост." FanDuel може да биде блиску до фаќање на пауза во Њујорк, како држава Assemblyman J трик игра слот голема носорог megaways. Гери Pretlow неодамна испратила дека ново DFS законодавство ќе биде "воведе и се пресели преку комисиите во следната наредните денови." Њујорк, законодавците ќе adjourn на јуни 16, што значи притисок за да им помогнам на законот во текот на грпка и даде FanDuel е ревизори помалку причина за загриженост.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre трик игра слот овошје партија.