21 + 3 + Top 3 Blackjack

На Висконсин човек се движи во пензија по освојувањето $120 милиони Мега Милиони џекпот во септември.Адријан Tongson на Racine тој рече дека не се свесни добитник е на 15 септември џекпот до неколку недели по ждрепката 21 + 3 + top 3 blackjack. Tongson, кој е редовна лотарија играч за години, се појавиле на Висконсин Лотарија на ноември 10 да се тврди неговите милиони.Без оглед на тоа колку ќе потрошите, тоа трае само еден билет за да победи," Tongson се вели во соопштението.

"Тоа е она што го освои тоа за мене." Tongson успешно собрал победа броеви 25, 28, 38, 59, и 62, со Мега Топката број 22. Шансите за таков подвиг се еден во 302,575,350 20p roulette william hill demo. Tongson купи $2 билет во Kwik Патување на 4924 Пролет Улица во Планината Пријатен.За продажба на среќа билет, Kwik Патување добива $100,000 проверете од Мега Милиони. Tongson одбра парични опција во вредност од околу $95.4 милиони евра.По федералните и државните даноци, тој го зеде дома околу $65.2 милиони евра.Висконсин ќе се соберат околу $7.3 милиони во даноци ram меморија слотови црно и бело.
"Јас сум едноставно воодушевени за Адријан," рече Висконсин Лотарија Директор Синди Polzin. "Како лојални Лотарија играч, тој секако е совршен првата Мега Милиони џекпот победник за нашата држава.Честитки одат на нашето мало партнер Kwik Патување за продажба на среќа билет." COVID-19 доведе до намалување на лотарија продажбата, како многу тули и малтер лотарија трговците на мало целата нација, биле принудени да се затвори на државните наредби.Како мало печатени помалку билети, Мега Милиони и Powerball и да ја менуваат нивната игра.На меѓудржавни лотарии не се далеку со загарантирана минималната джакпот и гарантира џекпот се зголемува помеѓу привлекува.Додека 45 држави, лотарии, само 10 продаде лотарија билети онлајн — Грузија, Илиноис, Кентаки, Мичиген, Њу Хемпшир, Северна Каролина, Северна Дакота, Пенсилванија, Род Ајленд, и Вирџинија.И само осум од тие држави се продава Мега Милиони билети онлајн.Пред пандемија, на меѓудржавни лотарии беа во услови на џекпот бум.Тоа е во голема мера, бидејќи Мега Милиони и Powerball направени победа нивните джакпот дури и повеќе веројатно во последниве години.Топ 5 НАС Лотарија Джакпот Висконсин бара идентитети на сите лотарија победниците биде јавна.Што не е случај во многу други држави.Мануел за надворешни работи франко, кој ја освои $768.4 милиони Powerball џекпот во 2019, рече тој би останале анонимни ако е дозволено. "Ние апсолутно би се тврди награда анонимно", рече за надворешни работи франко е адвокат Андреј Stoltmann, минатата година.Висконсин е отворен евиденција законот бара задолжително јавно објавување на среќа Јазовец Државни жители.Сепак, тоа е до секоја победникот да одлучат дали сакаат да зборуваат за медиумите.Јужна Каролина жена беше дадена од анонимноста, кога таа го освои второто-најголемата награда во НАС лотарија историја во 2018 ram меморија слотови во mac pro. "Јас гарантирам дека нејзиниот живот е многу поедноставно отколку во државите каде што не може да остане анонимен," Stoltmann изјави..