Ram меморија слотови црно и бело

Во извештајот подготвен за Израел министерство за финансии се вели дека владата планира да овласти правни казино коцкање ќе им понуди на двете болка и да се добијат.Минатата недела, Израелскиот премиер Binyamin Нетанјаху потпишан на Туризмот Министерство студија за изградба на четири казина, во Црвеното Море туристичкиот град на Eilat.Во понеделникот, Haaretz пријавени на cost/benefit анализа подготвени за Финансии Министерство минатиот декември дека може да имаат влијание Нетанјаху одлука.Прво, придобивките.Документот се вели казина во Eilat ќе привлече повеќе меѓународни туристи, особено со оглед на Eilat на репутацијата за да се биде pricier посета од споредливи места во соседните Арапски земји.Казина се очекува да се зголеми Eilat годишниот меѓународниот туристички пристигнување броеви од 240k, додека во текот на ноќта останува во Eilat е хотели ќе се зголеми за 10% да се 230k годишно.Казина, исто така може да ги привлече Израелци кои инаку ќе треба да патуваат до други земји со цел за да пристапите казина, но ова се претпоставува дека Eilat е казина нема да бидат ограничени да носители на меѓународни пасоши, прашање што допрва треба да се одлучи.Казина се предвидува да се генерираат годишни приходи од $336m, врз основа на годишна 2.1 m гости трошење просечна од 160 долари по лице.Оваа приходи може да се зголеми до $511m годишно по неколку години на работење, врз основа на истражување на 13 земји во кои казина се легални.Не даночна стапка на коцкање приходи е ставен напред, но владата сепак очекува својот данок каса да уживаат во здрав зголеми откако казина се оперативни.Откако заврши, казина се очекува да доведе до создавање на 11k нови работни места, што директно и индиректно.И сега, лоши вести.Под претпоставка дека Израелците се дозволи да пристапите на казина, се проценува дека нивото на нацијата проблем коцкари може да отече со 30k.Социјални Работи Министерството рече дека ќе треба околу $2.2 m дополнителни годишни средства за ублажување на зголемените социјални штети казина ќе донесе.Постои загриженост дека казина ќе ја зголеми криминал стапки и поттикнување кривично однесување, како што се перење на пари, но на Туризмот Министерство верува дека тоа може да управуваат со овие недостатоци, велејќи: "голем дел од знаењето постои", кој ќе им помогне на нејзините напори да се задржи на негативните под контрола.Добивање ништо направено во Израел е распарчена политичка клима никогаш не е лесен предлог и социјални конзервативци се веќе евидентирано како stridently спротивставени казино план.Дури и во најдобар случај сценарио, владата проценки тоа би можело да биде од четири до осум години пред Eilat казино поздравува својот прв коцкар.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ram меморија слотови црно и бело.