Aruba Resort Spa и казино

GVC Стопанства' предводник на обложување спортски бренд Bwin потпиша нов обложување партнерство со италијанскиот фудбал powerhouses Меѓу Милан.Во вторникот, GVC гордо објави дека Bwin имаше потпиша три-годишен договор да стане официјален обложување партнер на ФК Internazionale, повеќе популарно познат како Интер.Тоа значи за прв пат на storied фудбалски клуб има потпиша на обложување партнерство со било оператор, како клубот е поранешниот сопственик Massimo Moratti беше жестоко се противат на тај-up прозорци со коцкање компании.Договорот ќе видите Bwin обезбеди во-игра шансите на LED периметар одбори во Интер е San Siro стадион, додека Bwin бренд, исто така, ќе добиете многу на изложеност преку клубот дигитални својства и социјалните медиуми канали aruba resort spa и казино. Bwin, исто така, ќе се обезбеди Интер со големите дел на пари, точниот износ на кој отиде непозната во официјалното соопштение aruba/ орел плажа tropicana aruba resort & casino. Bwin Италија член на одборот Moreno Marasco рече дека тоа е "привилегија" да се појави Интер е обложување партнерство цреша, како тоа се вклопува со Bwin е стратегија за партнерство со клубови кои се "натпреваруваат на врв од меѓународниот фудбал." Меѓу најголемите приходи директор Мајкл Gandler престана пребројување на Bwin е купишта на евра доволно долго за да каже дека двете страни се "обединети со желба да се развие и постигнување на највисоко ниво." Во други Bwin спонзорство вести, компанијата што-уште-unlaunched руската операција спонзорирана пред-сезона во хокеј на турнирот во Сочи претходно овој месец aruba tropicana одморалиште и казино.
Bwin Русија извршен ДИРЕКТОР Дмитриј Sergeyev нарекува Сочи Хокеј Отвори 2017 се справи следниот чекор во компанијата "систематски се движат по должината на патот на развојот" пред своите закажани започне во септември.Во јуни, GVC најави дека се здружи со рускиот-лиценцирани bookie Дигитални Обложување формално да започне Bwin бренд во Русија.Но секој очекуваат Bwin да се оди на трошење на треска да го добие својот бренд украсена низ руски фудбалски дресови е во разочарување.Во јули, рече Sergeyev Bwin.ru дали на крајот цел да се добие своето лого на еден или два руски Премиер Лигата дресови, "но, секако, не оваа сезона." Sergeyev рече компанијата немаше никаква големи спонзорство се движи се додека не го гледа како руски punters одговори на брендот е да се започне и земјата обложување на вкупниот пазар се развива.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre eyeline голф ставање слот тренер.