Aruba Tropicana одморалиште и казино

Играчот учество во првите 11 настани во Светската Серија на Покер е зголемување за 2,5 отсто во однос на минатата година.Преку понеделник, 10,624 играчи се регистрираа да игра на турнирот почетната настани, до малку од 10,358 играчи кои се натпреваруваа во истата 11 настани пред една година.Еден настан, a no-limit hold ' em главите-up предизвик, зголемување на buy-in од 10.000 $за да $25.000 и дру 128 играчи, половина од она настанот привлече во 2010 година aruba tropicana одморалиште и казино. Три настани, сепак, се зголеми бројот на учесници од повеќе од 10 проценти.Преку 11 настани, Светската Серија на Покер наградниот фонд е речиси $21.1 милиони евра, до 5.7 проценти од $19.9 милиони пред една година.Главите-up случај не мора толку многу учесници, како и минатата година, но зголемување на котизација растеше настан е награден фонд од речиси $640,000 eyeline голф ставање слот тренер. Дали трендовите се одржи низ турнир е во останатите 47 настани се уште е за дебата eyeliner молив блек џек направи повеќе.
"Јас навистина верувам дека покер е многу поголем од секој сакаа да признаат," Светската Серија на Покер Извршен Директор Парти Стјуарт рече во вторникот окото берг рулет russe помилување. "Тоа не е само Американски играчи.Ние се уште се гледаат бројките на странски играчи продолжи да се зголемува." Минатата година Светската Серија на Покер привлече рекорден 72,966 учесници од 117 земји и нуди награден фонд од $187.1 милиони евра.Турнир претставници не беа сигурни што ефектот на U harrah ' s казино ресторан њу орлеанс. министерството за Правда crackdown покер на Интернет, кој се стави три од најголемата светска онлајн игри сајтови надвор од границите на Американските играчи, ќе треба на Светската Серија на Покер.Две од веб-сајтови, FullTilt Покер и Апсолутна Покер, не се враќа Американски покер играчи било на пари тие имале на сметката harrah ' s casino resort јужна калифорнија. PokerStars рече дека тоа е отплата играчи повеќе од $100 милиони евра.На почетокот на Светската Серија на Покер, Стјуарт рече дека тој е загрижен дека играчите со bankrolls врзан во интернет сајтови може да имаат проблеми да влезат на турнирот.Тој е среќно докажани како погрешни harrah ' s казино на сан диего.

"Ние не биде наивен, но ние веруваме дека постои силна побарувачка за играта од покер играчи," Стјуарт рече.Сепак во прашање е што влијанието на crackdown ќе имаат на турнирот е Главниот Настан, на $10,000 buy-in No-Limit Hold ' em на Светското Првенство, кое почнува се игра на 7 јули. Минатата година Главниот Настан дру 7,319 учесници, втора највисока во турнирот историјата на 8,773 записи во 2006 година, кога се учесници можат да се квалификуваат преку Интернет покер сајтови.Во 2006 година, Незаконското Коцкање на Интернет Спроведување на законот за стапија на сила и Светската Серија на Покер што завршува на директно учество од интернет сајтови.Стјуарт рече многу казина низ државата нудат сателитски покер турнири, со големата награда победник заработуваат седиште во Главниот Настан.Како таков, тој е оптимист Главниот Настан во календарот ќе продолжи во последните нивоа. "Играчите се gravitating назад кон традиционалните тули и малтер казина," Стјуарт рече. "Ние продолжуваме да се биде оптимист.Ние сме исполнети од очекувањата и ние го надмина секој друг." калифорнија.