кога не Tesco отвори испорака слотови

Пред неколку години, Американските Игри Здружението ќе имаат остана далеку од последните Масачусетс гласање на референдум прашање, каде гласачите имаа можност да го убие државата е зародиш на казино индустријата пред првата рака на блек џек беше решено.Вашингтон, D кога не tesco отвори испорака слотови. C.-базирани асоцијација сакав држави и градови да одлучи дали игри проширување беше во право за свои backyards без никакво влијание од трговска асоцијација.Тоа се уште не.Американските Игри Асоцијација извршен ДИРЕКТОР на Џеф Фриман, сепак, би сакал да верувам дека трговијата група имаше мала улога кога Масачусетс жителите претежно изрази поддршка за казина со 60-40 маргина.Тој е најверојатно точно.Користење на наодите од еден месец-стар економското влијание студија, здружението насочени серија на "да Се запознаат Игри" реклами во Бостон област во недели доведоа до гласањето.Казино компании со кожа во Масачусетс игра — MGM Места Меѓународни, Дин Места Ltd.и Penn National Игри, беа основните финансиски поддржувачи на $12 милиони кампања да го убие анти-казино референдум.Друштвото е дел беше да се донесе едноставна порака до Масачусетс.Рекламите се смета економските придобивки од казина се најде во една студија спроведена од страна на истражување рака на Универзитетот во Оксфорд.Се очекува да се види овие броеви — $240 милијарди долари во годишни економското влијание низ земјата, 38 милијарди долари во даноци, и повеќе од 1.7 милиони работни места — како дел од Американските Игри Друштвото образовни напори во 2015 година orari ди apertura del казино ди венеција. Фриман, кој има надгледуван на лобирање организација од јуни 2013, знае дека е навигацијата низ тенка линија.Друштвото не сакате да се гледа како на застапник кога казино легализација земјиште на ливче.
"Проширувањето е локално прашање и тоа треба да остане на локално прашање," Фриман рече.Но, асоцијацијата исто така, не сакаат да останат неми.Времињата се сменија.Комерцијални и Индискиот казина се во 40 држави.Индустријата е во фундаментално различни место.Фриман, рече Американскиот Игри Асоцијација треба да биде група да разјасниме заблуди или untruths за регулиран казино индустријата.Тоа е она што организација не во Масачусетс, и ќе го стори и во други пазари.Делавер, пратениците се размислува за промени на државата игри политики.Минатата недела, тие слушнале сведоштво од здружението Постар Заменик Претседател на Јавните Работи Сара Rayme, кој додаде препораките на дебатата.Фриман се надева други држави разгледување на нивните игри прописи — Индијана е да одлучат дали казина, треба да биде преместена од riverboat локации на земјиште-based — ќе видите асоцијација како ресурс.Во одделна студија оваа година, националната pollsters работи за друштвото се најде на гласачите низ широк политички спектар имаат позитивна слика за легализација на коцкање.Пораката се доставени?Казина се создаде работни места, да ги зајакнат локалните бизниси и имаат корист заедници orari казино венеција ca noghera. "Критичарите се продаваат неконтролираниот приказни врзани за јавна политика," Фриман рече orari del казино ди венеција.
"Тоа е наша работа да ги отфрли дезинформации." Тоа може да биде зафатен година за Фриман.Флорида, Тексас, и Кентаки може повторно да дебатираат за легализација на казина и асоцијација ќе сакаат место на масата да се спротивстави на критичарите и да понудат економски и социјални информации за индустријата.Но секој пазар мора да одлучи казино проширување на своето, Фриман додаде.Една област каде групацијата нема да заземе став е Интернет игри на среќа.Во Март, MGM Установи Претседател Џим Murren — кој е претседател на лоби група одбор — изјави Фриман да бирате надолу на лобирање и застапување напори во име на легализирање Интернет покер.Активноста беше fracturing на организацијата за членство.Ништо не се сменило.Лас Вегас Песоци Корп и Дин Летувалишта се противат на Интернет игри легализација.Песоци Претседател Шелдон Adelson е bankrolling анти-онлајн игри коалиција и испраќање на лобисти за да му се спротивстави на прашањето кога Интернет wagering записи менито што се појавува на државата законодавните тела' радар екрани.Про-Интернет игри компании, вклучувајќи Цезар Забава Корп и MGM Установи, финансиран свој коалиција да се спротистави на Adelson-поддржан од група.Тоа е каде што борбата ќе остане.Фриман беше главниот оперативен директор на U онлајн казино Фондот за 1 евро. Патување Асоцијација во 2012 кога игри проширување ливче прашање во Мериленд имаше MGM Летувалишта и Националните Пен на спротивните страни.Секоја компанија поминато повеќе од $40 милиони евра на референдумот.Игри на лоби групата остана далеку од жестока дебата.Во Масачусетс, MGM Летувалишта и Националните Пен биле поврзани во победата на казино укинување на гласање.Фриман вели друштвото внимателно ќе ги изберат своите битки. "Индустријата има обврска да ги презентира фактите, така што игри е правилно разбрана," тој рече..