Bwin покер бонус кодот слободни

Кливленд Browns имаат одиграно 21 натпревари во регуларната сезона од последниот пат тие се фаворизира во Лас Вегас во пресрет на matchup.Кои промени на оваа недела, како на Westgate SuperBook и други Невада и онлајн oddsmakers веруваат Куче Фунтата ќе излезе на врвот против Андреј Среќа-помалку Индијанаполис Colts.На линија во моментов е во давање на Colts 1.5 поени, и покрај игра се игра во Лукас Масло Стадион во Индијанаполис.И двете екипи почнаа сезоната 0-2, но во Кливленд две загуби на Питсбург Steelers и Балтимор Гаврани, тимот покажа некои glimmers на надеж.Тоа, рече, bettors не се наоѓање на некој да се обнови верата во Browns.По отворањето како 2.5-точка фаворит, на линија има shrunk од точка како коцкари стави пари на Colts.Со победа, во неделата, на Browns ќе одговара на нивните сезона освои вкупно од пред една година по завршувањето 1-15. Никогаш не еден да се чувствува својот јазик, Сиетл Seahawks cornerback Ричард Шерман покрена некои веѓите вчера, кога тој им рече на новинарите дека примарната цел на повреда на извештаите е да се информира спортски bettors и oddsmakers во Лас Вегас bwin покер бонус кодот слободни.

"Од она што јас разбирам, правилото е за коцкари .. bwin покер бонус sans депо. за да бидете сигурни дека шансите и сè се она што тие би требало да биде, кој е очигледно каков лигата е загрижен за кога се зборува за повреди," Шерман мислење bwin покер бонус senza deposito.
"Па можеби некој треба да се погледне во тоа, бидејќи мислев дека не е коцкање лига и ние бевме против сите оние работи.Но, нашата повреда извештај е специјално за да бидете сигурни дека коцкари се нивните шанси во право." На МАК бара тимови да откријат какви било "се значајни или да се спомене" повреда на среда, четврток и петок во пресрет на неделата игри.Во соопштението На Сиетл Пати, МАК одговори на Шерман, "децении стари политика е на место за да се осигура дека сите клубови се обезбедат точни и навремени информации за други клубови, на јавноста и медиумите за секој играч е достапноста.Тој е дизајниран за конкурентни правичност цели и curtails потенцијал за некој да се обиде да добие и подвиг внатре информации." Лигата продолжи да се каже дека, без таква политика, играч или член на тимот ќе биде во опасност да се пријде од страна на трети-лица да се добие во внатрешноста на знаење.Кажано со еден новинар кој повреда извештаи се исто така се користи во секојдневниот фантазија спорт (DFS), Шерман инјектира, "Фантазија фудбал, боже мој.Тие се речиси исто толку лоша како коцкари." Иронично, Шерман, е спонзорирана од страна на НАЦРТ, а DFS сајт.Лас Вегас sportsbooks се надеваат на подобри резултати во третата недела од МАК сезона.Повеќето oddsmakers загубија парите во недела две, како фаворити влегоа 6-2 во текот на почетокот на игри.На Patriots лесно го покрива 6.5-точка се шири во Њу Орлеанс, и со речиси 80 проценти од парите за одбрана Супер Боул елисејските на Вилијам Хил, победи беше голема загуба за казина.Секогаш популарна тим да се обложувате, oddsmakers се издолжени на Patriots' шансите 13,5 поени за нивниот дом игра против 1-1 Хјустон Texans на оваа недела. pala казино hummer вклучена цени.