Bwin покер бонус Senza Deposito

На Малезија Комуникација и Мултимедијални Комисија го блокираше пристапот до 310 онлајн коцкање сајтови во земјата од јануари.Малезија е правење на добра на своето ветување да се оди по онлајн коцкање сајтови земјата го сметаат за нелегални.Во понеделник, на Малезија Комуникација и Мултимедијални Комисија (MCMC) рече дека тоа е блокиран пристап до некои 310 онлајн коцкање сајтови, во првата половина од 2015 година bwin покер бонус senza deposito. Заменик Комуникација и Мултимедијални Министерот Datuk Jailani Johari беше цитиран од страна На Малезија Insider вели дека crackdown беше на комисијата, како одговор на "онлајн коцкање активност, која беше подигната јавна загриженост." Властите се затворени игри куќи и сајбер кафулиња, што предизвика сомневање за нелегално оператори во земјата да се прибегне кон правење онлајн коцкање нуди на јавноста преку текстуални пораки pala казино hummer вклучена цени.

Jailani им кажал на новинарите дека од јануари, MCMC има примено вкупно 940 апликации од властите да блокираат пристап до онлајн коцкање.Минатата година, комисијата го блокираа пристапот до 325 онлајн коцкање сајтови надвор од 538 апликации што ја добил.Блокирани веб-сајтови беа активно промовирање и организирање онлајн коцкање, прекршок под Заеднички Игри Куќа Акт 1953 година, според Bernama.Но MCMC може само да направи толку многу pala казино во сан диего каунти. Jailani рече комисијата може да го блокира пристапот до веб-сајтови, но остатокот на работа паѓа во круга на полицијата и на Домашната Трговија, Задруги и Потрошувачката на Министерството.Во 2014 година, Малезија властите уапсија некои 20,216 лица и заплени повеќе од 130,000 компјутери тие постои сомневање дека се користи за нелегални онлајн коцкање активности.Југоисточна Азија земјата, исто така, се кријат во Кина помош.Дома Министерот Datuk Seri Ахмад Zahid Hamidi рече локалните онлајн коцкање оператори не биде домаќин на нивните сервери во рок од границите на државите.Кина се соочува со истата дилема, но Ахмад Zahid рече: "Кинеската полиција успеа да се справи со проблемот што е добро." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre pala казино од мојата локација.