како да се промовира казино веб-сајт

Мумбаи, 10 јануари 2018: YOOZOO Игри, Шангај базирани Игри големи со силно присуство во Индија и центар за развој на Пуне, денес официјално започна 'Покер Шампионската за Индискиот пазар.Покер Лигата е онлајн mutiplayer социјална казино игра која вклучува популарна варијанта покер, Texas Hold ' em Покер.Играта е сега е достапен на Google Play и App Store.Истакнувајќи YOOZOO е gameplan да го фати на Индискиот Социјална Казино сегмент, Anuj Tandon, извршен ДИРЕКТОР – Индија на Yoozoo Игри вели, "Texas Hold em Покер е најбрзо растечката Социјална Казино игра во Индија.Со Покер Лигата, ние се носат светска класа Покер искуство да Индискиот играчи, каде што тие ќе бидат во можност да се игра со вистински играчи од првиот ден од лансирањето.Тоа е голема иницијатива со Yoozoo да го фати расте Индиски мобилни игри на пазарот".За Покер, Покер Лигата на Шампионите е бесплатно онлајн мултиплеер покер игра каде може да се игра со милиони вистински играчи.Играта дава автентично Texas Hold ' em покер искуство со препуштање во светот на среќа, вештини, облози, удели и огромни добивки.Покер Лигата е само Социјално Казино игра со не cashout.Покер Лигата Карактеристики Покер Лигата има атрактивен и лесен за да се движите кориснички интерфејс, мулти-екран игра, во играта на инстант messenger и повеќе emojis на изразување на емоциите.На врвот на редовни картичка игра, корисникот може, исто така, учествуваат во Рио Де Janerio, Седат ' n'Go, Престрелка и Срца Партија турнири.Играчот исто така, може да стане член на елитата Покер Лигата на Клубот од страна на влезот на ВИП масата.Ако еден е ново за Покер, но сакаат да научат и да се обиде тоа, Покер Лигата имаат туториал режим кој ќе им помогне да ги направат првите чекори.Социјалните Врски: Facebook Фан страна: https://www.facebook.com/Poker-Champions-1501946143186457/ Instagram: https:// https://www.instagram.com/pokerchampions/ Твитер: https://twitter.com/Pokerchampions_ YouTube: https:// www.youtube.com/channel/UCIdaUpBEZQtPmbxAjE-oFGQ За YOOZOO Игри YOOZOO Игри, порано Youzu Интерактивни, е со седиште во Шангај со канцеларии во Лондон, Берлин, Хонг Конг, Сингапур, Пуне и други поголеми градови.Од нејзиното основање во 2009 година, YOOZOO започна мноштво на високо успешни производи и фалсификувани глобална дистрибуција на мрежа.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се промовира казино веб-сајт.