листа на коцкање сајтови во кенија

"Треба да WSOP забрана претвора во рогоносец?" Тој потоа продолжи да се зборува во длабочина за некои од ѕвезда имиња во светот на наметка и dagger.Рас Хамилтон, Mansour Matloubi, Крис Фергусон, Annie Војводата, Хауард Lederer и Jeffrey Pollak беа издвојувани како потенцијални претвора во рогоносец, со само Хамилтон и Matloubi на неговиот дефинитивно НЕ ОДИ листа.Невада и Делавер Поблиску до Заедничка Покер Базени Тоа е затоа што на shadiness на онлајн покер дека U листа на коцкање сајтови во кенија.
С потоа резервни мисла за компании се обидуваат да прават бизнис во Индија.Не дека било кој од дека старите глупости пречи Adda52 листа на коцкање сајтови кои не се на gamstop. "Ако некој се прашува јас сум облечен TKMaxx." Таа испратила со glee.Нејзиниот победи во категориите за Најдобра Социјални Медиуми за Корисникот, Личност на Годината и Перформанси на Годината, значи таа сега има освоено вкупно шест награди во изминатите пет години.Кои врски со Сем Trickett како најуспешните BPA победник на сите времиња. "Кажи ми Luckychewy, кој е овој Рас Хамилтон колеги?Бог на владата?Што е тоа точно?" Исус H Corbett!Negreanu излегоа на неговиот блог да го фрли на прашањето таму. С, зборување за претвора во рогоносец, и еден млад човек од Bronx кој е кршејќи тоа.Да започнеме нашиот круг нагоре во Британски Покер Награди (BPA).Викторија Coren-Мичел беше најголемиот добитник.Таа беше номиниран за три награди.Таа зеде сите три листа на коцкање сајтови на велика британија.
Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre. Брајан Sandoval неодамна изјави новинарот Стив Tetreault дека "технички баговите" беа причината за одложувањето, а новиот споделување шема треба да се нагоре и трчање во следната 4-6 недели.Не се обложи на него.Индискиот Сајт Adda52 Создава Про Тим, Ако мислите дека законот е малку сива во U она што се случи со stardust казино. Trickett беше unhurt, и има повеќе од доволно shillings да се плати за штета.На BPA други ѕвезди беа Мрак до Зори (DTD) и Симон Deadman.На Нотингем картичка соба собрал своите годишна награда за Најдобро Картичка Соба, нивниот сопственик Роб Yong крена многу заслужена награда за Раст и Придонес за Покер, и WPT500 настан што се одржува во склоп на Светската Турнеја во Покер " (WPT) и partypoker победи на Најдобри во Живо на Турнирот награда.Симон Deadman, кои научиле во својата струка во тоа што многу картичка соба, се повлекла со награди за Збег Играч на Годината и Најдобар Живо Турнир Играч.Ау Revoir Aviation Club de France, Додека една картичка соба слави, уште еден weeps.Шест месеци откако беше разрушен од страна на француската полиција, на исконски Aviation Club de France (ACF) е ставен во судските е отворена постапка за ликвидација од страна на Трибуналот де Гранде Пример во Париз.Затворање означува крајот на 100-годишно постоење она што се случи со tangiers казино.
Lichtenberger се сретна со PPA Маркетинг Директор Дру Lesofski, и ќе бидат присутни на Конзервативниот Политички Акциски Комитет (CPAC), каде што тој ќе биде поврзување со право луѓето, и изразување на правото мислење за играта сите ние љубовта {понекогаш}.Тој, исто така, уредила со Avi Рубин, експерт за системи и мрежна безбедност, кој верува дека тој има право идеи кога станува збор за креирање на сигурна и безбедна онлајн покер мрежа во U она што се случи со светот покер турнеја. Стави литургија на пауза се отвори оние плоча nobs, и да се смират за една недела на покер вести за покривање на Британски Покер Награди, затворање на француски покер клубови, се бори да ја легализира онлајн покер во U што се случило со таџ махал казино во атлантик сити.