Syndicat крупието казино де монтреал

Зголемување на депрецијација и амортизација трошоци се влечат надолу Филипините-листата игра технологија на услуги DFNN Inc.'s нето-приходи од 14.6% во првата половина на 2018 syndicat крупието казино де монтреал. Во откривање на Филипините Берза, DFNN пријавени нето-приходи од PHP86.9 милиони долари (US$1.63 милиони евра) во првите шест месеци од 2018, надолу од PHP101.8 милиони ($1.9 милиони евра) во истиот период минатата година гордон lightfoot реката рок казино.

DFNN да се припише на нето приход се намали за својата амортизација трошоци расте речиси два пати да PHP22.2 милиони ($415,328) во текот на јануари до јуни 2018 период прекрасни светот покер турнеја водителка. "Зголемувањето на сметка беше поради амортизација на стекнатите транспорт и возила, компјутерски хардвер & периферни уреди, и амортизација на софтверот трошоците за инсталиран во компанијата центар на податоци објекти лоцирани во Cavite, Филипини," компанијата изјави во својот финансиски извештај.Во меѓувреме, DFNN е H1 приходи се зголеми 11.5% на PHP621 милиони ($11.62 милиони денари) се должи на добивка во сите бизнис сектори, според Филипините-листата на компанијата.Највисок раст дојдоа од продажба на лиценци, кои ги држат 1,086.7 проценти на PHP29.8 милиони ($557,513).Услуги приходи од развој и одржување на софтверски решенија се зголеми 159.4 проценти на P35.7 милиони ($667,893) во првите шест месеци од 2018, додека комисијата од компанијата лиценцирани игри операции се зголеми 2.76% на P555.5 милиони ($10.39 милиони денари) gopro казино без депозит бонус кодот. DFNN, исто така, се изјасниле дека тоа е распоредена во текот 5,600 електронски гејмерски машини низ Филипините до крајот на H1 2018, додека неговата e-казино игри платформа Instawin е спроведен на речиси 200 локации гордон lightfoot билети казино rama. "Во првата половина на годината, ние сме биле фокусирани на не само на зајакнување на нашите сегашни бизнис модели, но, исто така, бараат да се прошири во други сектори во рамките на технологија простор," DFNN Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Калвин Лим рече. "Ние очекуваме во одржувањето на ова стабилна траекторија и со нетрпение очекуваме да споделувањето на овие успеси со сите нашите партнери во наредните месеци." DFNN има сега се фокусираа своите напори на своите Игри производ придонеси, Игри Бизнис Процес Аутсорсинг Услуги, и нејзиниот Безбеден Интернет и Сопствени Финансиски апликации преку своите различни заштитен систем.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.