што се случило со виган казино

Онлајн букмејкер SkyBet има денес започна scorecast обложување на својата мобилна платформа – каде еден влог е ставен на прво goalscorer и точен резултат на натпреварот.Во соопштението, компанијата кои се базирани во Лидс, Англија, рече ослободување на мобилна платформа беше "како одговор на огромна побарувачка од своите клиенти".Фирмата кој е еден од само два bookmakers чија мобилна платформа има способност да се нудат scorecast обложување во велика БРИТАНИЈА, работеле со шведската компанија Mobenga, developmers на мобилен sportsbooks, да се развие функција.Небото се Обложуваат е Sportsbook Мобилни Продукт Менаџер, Бен Kamara, рече: "способност да се одржи scorecast облози брзо и лесно на мобилни беше во самиот врв на нашите клиенти сакаат листа, па ние сме среќни да имаат нова функција во место пред зафатен Божиќ распоред." Scorecast обложување е еден од голем број на неодамнешните подобрувања на Небото се Обложуваат мобилен обложување платформа, која бележи значителен раст во текот на последните шест месеци што се случило со виган казино. 30% од сите облози погоди со фирмата сега се сместени преку кој канал.Онлајн бинго група, 32Red Бинго , се наведува дека имало едно "големо одговор" на својата Празнична Giveaway промоција меѓу своите онлајн гејмерите.Портпарол на компанијата соопшти веста, а земајќи можност (се разбира) за приклучок на промоција понатаму, кој е работи до 6 јануари 2012 она што се случи со ривиера казино. Тој рече: "Има само објави Голема Празнична Giveaway промоција минатата недела, секој овде, во 32Red Бинго е изненаден од првичната реакција да игра.Се чини дека нашите клиенти се навистина сакаат да земат учество и тврдат дека овие фантастични награди на понудата." 32Red рече играчи на својот сајт ќе имаат шанса да победи 20 награди кои се движат од £25 готовина на DKNY дизајнер види, и еден е главната награда на одмор ваучер во вредност од £500 што се случило со чичко били во outcasts на покер рамен. Тоа е дневна лидер одбор може да се гледа преку 32Red Бинго веб-страница, заедно со целокупната лидер одбор, which lists оние играчи кои се купи најмногу билети од промоцијата започна.Играчот за да се заврши највисоко на целокупната лидер одбор по 20-ден времетраење ќе победи на одмор ваучер.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre pala казино.