слот цена Infinix забелешка 7

Дин Места намерно прикривање на знаење на својот основач Стив Wynn е наводно сексуално однесување, кога компанијата беше наддавање за својата Бостон казино лиценца во 2013 година слот цена infinix забелешка 7. Тоа е во согласност со 199-страница извештај објавен од Масачусетс Игри на Комисијата (MGC) Истраги и Спроведување на Бирото.Дин Места директори се во Бостон оваа недела како MGC почнува преглед на истражни сознанија дали во Лас Вегас-врз основа казино оператор заведени игри регулатори назад во 2013 година слот цена infinix топла 7. Г-Дин продолжува да тврди дека тој никогаш не постапил несоодветно со женски вработени слот цена infinix топла 9. "Во заклучок, Истраги на Спроведување Биро (IEB) истрага покажува дека во текот на еден текот на годините, ограничена група на директори и вработени на позициите на орган на Друштвото, вклучително и во правна поделба, занемари политики на Компанијата кога станува збор за одредени наводи на сексуална прекршоците против Г-Дин вклучување на вработените," на IEB прогласи.Истрагата, исто така, покажува дека одредени директори, со помош на надворешен советник, презеде мерки за да се скрие наводите против Г-Дин дека дојде до нивното внимание," извештајот открива тоа е нелегално да се сопствени слот машина во тексас. "Нивните напори во тајност направи премногу тешко, ако не и невозможно, за игри на регулаторите за да се открие оваа потенцијално понижувачко информации преку типичен регулаторни средства, кои се потпираат на големите себе-откривање." Дин е Бис Бостон Харбор, на $2.6 милијарди интегрирани casino resort во Еверет, се очекува да се отвори на 23 јуни. На MGC се држи три дена на рочиштата за да ги видиш IEB извештај.Дин Места директори – вклучувајќи го и Г-Дин е екс-сопруга Elaine кој сега е најголемиот поединечен акционер на казино гигант – се очекува да сведочи пред комисијата.Во следните неколку недели, на пет-членка, агенцијата ќе одлучи дали казна е оправдано.Сценариото на најлош случај е да се одреди дека Дин Установи не е погодна да се спроведе игри во Масачусетс, и последователно на одземање на нејзините $85 милиони лиценца.На Невада Игри Одбор за Контрола склучен во својата сонда дека Дин директори беа направени свесни за наводно сексуално однесување на најмалку седум наврати и не малку во одговор.Државата кои се плаќаат рекордни 20 милиони долари парична казна од компанијата, но дозволено да го задржат својот оперативен дозволи.На склучување на извештаи од IEB тврдат немало изводливо начин за MGC да се знае во врска со Г-Дин наводни wrongdoings.Во текот на агенцијата за преглед на Дин Установи' апликацијата во 2013 година, државата сумирани Г-Дин како "високо етички" и "перфекционист кој е страстен за сето она што тој го прави." Стивен Крозби, кој е претседавач на MGC минатата година, кога избувна скандал, рече: "на луѓето на Масачусетс имаат право да знаат што по ѓаволите се случило." Истражителите им кажам на MGC дека Дин Места има преземено одлични чекори за да се промени неговата корпоративно управување во текот на минатата година.Г-дин.Дин веќе нема никаква улога во компанијата, и има продадено надвор целиот негов сопственоста на акциите.Компанијата одбор, исто така, беше overhauled, и ветеран гејминг индустријата извршен Фил Satre сега ја води групата.Тие промени во Компанијата не се, сепак, се избрише фактот дека корпоративниот грешки се откриени во ова истражување се значајни, повторувачки и рефлексивни на Компанијата историски управување практики," на IEB рече.Истрагата заврши: "Неактивноста и неуспеси на дел од идентификуваните поранешни директори на ова јавно се тргува Компанија, која беше предводена од страна на нејзиниот основач на времето, се чини да се придонесе за култура каде што работниците се подготвени да го извештајот на наводите против Г-Дин." тоа е нелегално да се сопствени слот машина во индијана.