казино евра без депозит бонус

Казино на оператор за Делта Корп се соочува светла иднина по меѓународен брокерски Унија Игри прогноза казино игри приходи во Индиската држава Гоа ќе го погоди $1 милијарда белег во следните неколку години.Во својата најнова белешка, Унија Игри аналитичар Грант Govertsen препорачува купи оценка за Делта Корп како што се очекува казино на операторот на приходи за да може да расте 34 проценти оваа година на грбот на подобрување на инфраструктурата и поголемо прифаќање на игри на среќа во Индија казино евра без депозит бонус. "Делта е на Индија премиер игри оператор со доминантна позиција во Индија е почетната дестинација за одмор, Гоа (riverboat казина), водечки присуство во Индија онлајн игри простор, и значајни и реално (и под-ценети) можности да се трансформира на Индија казино игри на пазарот во регионален центар," Govertsen рече.Унија Игри е оптимизмот на Гоа е казино сектор е врз основа на Индиската држава е планот за транзиција од riverboat да слета базирани игри.За години, П е владата се обидува да најде нова привремена локација за својата лебди казина, но " не во мојот двор ставовите преовладуваат секаде каде владата предложи алтернативи.Се оценува дека Гоа ќе стане $1 милијарда пазар откако земјиште базирани на отворени казина казино евра без депозит бонус кодот. "Тоа е веќе-влада-telegraphed се движат на земја-базирани операции во Гоа (од речни бротчиња денес), што ќе се обезбеди највисоко ниво на раст во и надвор години.Ние очекуваме владата е формална најава на почетокот од оваа година," Govertsen рече.Унија Игри очекува Делта, која има 70 проценти снабдување споделување на Гоа, ќе биде водечка земја-врз основа казино играч.Брокерски споредува казино на операторот на враќање на инвестициите приказна за Песок Макао, кога за прв пат се отвори.Во понеделникот, Делта соопшти дека нејзиниот нето приходи за фискалната третиот квартал се зголеми 57 проценти на Rs1.62 милијарди ( милиони денари).Во декември, Делта извршен ДИРЕКТОР Anil Malani рече дека тие ќе имаат полни раце во наредните години, како на Индиската држава транзиции својата shipboard казино лиценци за земјиште-базирани места.Тој тврди дека Делта е варијабилна казина се "целосно затегнати за градење." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre qt добие слот врати вредност.